Fotoğraf Çekerek Para Kazanma

Son zamanların en büyük sermayesiz iş fırsatlarından biri de çektiğiniz fotoğraflardan para kazanma yoludur. Merak uyandırdı değil mi ? Gelin adım adım çektiğimiz fotoğraflardan nasıl para kazanabileceğinizden bahsedelim.

Çektiğiniz fotoğraflar internet, dergi, gazete gibi alanlarda yayınlanıyor. Üstelik fotoğrafı indirme başına 120 Tl’ye kadar ücret alabiliyorsunuz. Her gün internette gezerken binlerce fotoğraf görüyoruz, ve bu sitelerin fotoğrafları fotoğraf ajanslarından aldıklarını biliyor muydunuz? Akla gelen ilk soru ”Neden izinsiz alıp kullanmak varken bu kadar para ödesinler ki” buna cevaben fotoğraf sahibinin izni olmadan alıp istediğiniz gibi kullandığınız her hangi bir fotoğrafın telif hakları olduğunu unutmayın ve hiç küçümsemeyin Telif Haklarında büyük tazminatlar ödemeye mahkum edilirsiniz. Büyük şirketler ve kuruluşlar bu tarz can sıkıcı şeylerle muhattab olmamak adına ve prestijlerini düşünerek istedikleri niteliklere sahip fotoğrafı ilgili ajanslardan alırlar. Yalnızca fotoğraf değil elbette, bunun yanında grafiklerde çok fazla ilgi görüyor, Talep o kadar fazla ki ajanslar artık talepçi firmaların hızlarına yetişemez oldular.

fotoğraf çekerek para kazanmaİşte tam da bu noktada sizin objektifleriniz devreye giriyor, eğer farklı fotoğrafları ve an’ları yakalamayı seviyorsanız bu iş size göre, Türkiye de her gün 2500, dünyada ise yüz binlerce gazete ve dergi basılıyor, Milyonlarca site ise her gün fotoğraf, grafik ve resimler ekliyor. Ancak şuan ki fotoğraf ajanslarının stokları talepleri karşılayacak durumda değil. Doğal olarak yayıncılar için sıkıntı olan bir durum sizin için avantaja dönüşüyor. Unutmadan önemli bir noktadan da bahsedelim, fotoğraf denilince akla profesyonel onlarca lensi olan pahalı makineler geliyor ister istemez, bu aslında yanlış bir kanıdır. Dijital fotoğraf makinesi ile bile satışa sunabileceğiniz fotoğraflar çekmeniz mümkün.

Doğrusu Fotoğraf Yükleyerek Para Kazanma konusunda istekli iseniz yazımızı okumaya devam edin. Her seviyede fotoğraf çekebilen kişilerin katılabileceği son derece özgün bir proje. Bir de gezip görmeyi seviyorsanız bu yöntemi mutlaka denemenizi öneririz, eğer başarılı fotoğraflar yüklerseniz ortalama ek geliriniz 7000$ a kadar çıkabiliyor inanması güç ama analizler sonucu verilen rakamı sizlerle paylaşıyoruz. Dünya çapında son derece popüler olan kazanma modellerinden biri olan fotoğraf işi Türkiye de maalesef çok fazla bilinmese de yavaş yavaş yükselişe geçtiğini görebiliyoruz. Biraz cesaret ile başlayacağınız iş’de en büyük motivasyon kaynağınız ise kuşkusuz kaybedecek bir şeyinizin olmayışıdır. Bence mutlaka denenmesi gereken alternatif iş kollarından biridir.

fotoğraf çekerek para kazanBu akım daha çok fotoğrafçıları ve hobi severleri baz alıyor gibi görünse de aslında günümüzde herkes fotoğrafçı sayılır. Evde sokakta AVM’de kime bakarsanız bakın elinde ya telefonu yada fotoğraf makinesiyle bir şeyler yapmaktadır. Öyle ki sosyal ağlardaki birbirinden enteresan fotoğraf çekip paylaşan kişiler buna en iyi örnektir. Yapmanız gereken tek şey her hangi bir fotoğraf ajansı ile iletişime geçmek olacaktır, her firmanın kendine has kriterleri vardır. Bir kez olsun şansınızı deneyin kim bilir, herkese bol şans…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git