İnternetten Yapılabilecek İşler

Artık günümüzde neredeyse herkes tabi internet ile çalışan herkes işlerini home office yani evden yürütmektedir. Nasılsa internet olduğu için wifi olan her yerde çalışmayı sağlıyor. Peki siz neden böyle konforlu bir işte çalışmayasınız ? Nasıl mı ? Gelin yazının devamını okuyalım.

Öncelikle en bilinen işlerin başında gelen blog yazarlığından bahsedelim, eğer kaleminize güveniyorsanız böyle bir iş bulmanız mümkün. Evde boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz mükemmel bir iştir. Kullanılan programlar çok basittir, videolarını izleyerek bir sayfa hazırlamanız mümkün. Kendinizi geliştirebileceğiniz iyi bir alandır ve fırsat bulursanız mutlaka denemenizi öneririz. Bu alanda iş aramak için ilan veren sitelerden freelance iş ilanlarını incelemeniz yeterlidir. Eğer bunu göze alamazsanız makale alan siteler de var, not defterine istenilen içeriği yazıp maille yollacağınız sistem çok daha basittir. Ödeme şeklini merak edenler için hemen belirtelim banka hesabına ödemeleriniz yatırılıyor.

internetten yapılacak işlerBir başka alternatif ise çağrı merkezi operatörlüğüdür. Eğer evinizde gürültü yoksa yada sessiz bir ortamda alacağınız kulaklıklı mikrofonla bilgisayarınızın başında çağrı merkezine bağlı olarak çalışmanız mümkün. Ancak bu işin saatleri vardır, istediğim zaman yaparım diyenlere pek de hitap etmez. Bir başka yöntem ise evden pazarlama yapabilir ekip arkadaşları toplayabilirsiniz, verilen maillere belli bir mesajı yollayarak kimseyle diyaloğa girmeden pazarlama işini yürütebilirsiniz. Ya da titan zincirini andıran bir mantıkla belli sitelere insanları üye yaptıkça kazancınız katlanarak artar.

Son olarak internetten yapılacak işlere bir örnek daha vermek gerekirse, en bilinen işlerden olan anketörlükten bahsedelim. Yine internetin başında firmanın size yönlendireceği bir hatla telefon veya intenet üzerinden anketörlük yapabilirsiniz. Bunların hiç biri size uygun değilse anket firmalarına başvuru yapıp çeşitli konularda mail alabilir anketlere cevap verdikçe para kazanabilirsiniz. Tabi bunun için de paypal hesabınız olması gerekiyor, hiç düşünmeyin paypal hesabı açmak çok kolaydır. Biraz araştırıp hangi işi yapabileceğinizi keşfedebilir ve bu doğrultuda ek gelir sağlayabilirsiniz, sitemizde youtube’dan ve fotoğrafçılık işinden de nasıl para kazanacağınızı öğrenebilirsiniz. Şimdiden hepinize bol şans diliyorum görüşmek üzere hoşça kalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git