Youtube’dan Para Kazanmak

Tüm girişimci bayanlara merhaba diyerek yeni konumuza giriş yapıyoruz. Çalışan bayanların bile günümüzde ek iş yaptığını düşünürsek ev hanımlarının da artık bir şeyler yapmasının zamanı geldi de geçiyor bile. Zamandan kazanmak isteyen bayanlara farklı bir yol daha göstermek istedik, ve Youtube’dan bile para kazanabileceğinizin altını çizerek biraz internet bilgisi ile siz de bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Şimdi konuyu biraz daha açalım. Hani internette çok izlenenler videoları var ya, hani tamamı amatör çekim olan hatta haber bültenlerinde bile paylaşılıyor… İşte bu tarz amatör ancak komik veya özgün videolar çekip Youtube’a yüklediğinizde çok ciddi paralar kazanabiliyorsunuz. Veya bir blok sahibi iseniz bloğunuza yüklediğiniz videoyu youtube kanalında da paylaşırsanız yine para kazanmanız mümkün nasıl mı ?

youtube'dan para kazanmaÖncelikle bir adsense hesabınız olması gerekiyor, bu da ya bir web siteniz, bloğunuz veya youtube hesabınız olacak ve google’a başvuru yapıp eğer kabul görürseniz size bilgilerinizi oluşturan ve içinde banka hesabı bulunan bir hesap veriyor (sizin açtığınız banka hesabı) adsense hesabını almayı başarırsanız bundan sonraki adımlar çok basit. Pek çok insan kişisel blok veya web site sahibi iken sitesi de oturmuş her şeyi yerli yerinde olmasına karşın adsense hesabı alamamakta. Çeşitli gerekçelerle genellikle başvurular olumsuz sonuçlanır ama üzülmeyin belli aralıklarla adsense başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvurunuz kabul gördü, sonraki adımda adsense hesabınızı youtube’a bağlıyorsunuz. Burada youtube size bir kanal açıyor ve paylaşımlarınızı kendi kanalınızdan yapıyorsunuz. Ancak en önemli kriter paylaşılan videoların size ait olması, youtube bu konuda son derece hassas telif hakkıyla karşı karşıya gelmemek için çektiğiniz ilginç videoları paylaşmanızı öneririz. Videonuzu yüklerken herkesin bulabileceği yalın bir başlık seçmeniz yeterlidir, elbette yükler yüklemez sonuca ulaşmayı beklemek çok saçma olur. Bu iş biraz zamana yayılan ancak hit olmayı başardığında ise önüne geçilemeyen bir çılgınlıktır.

Son aşamada ise youtube’nin kabul gören ve onaylanmayan videolarından bahsetmek gerekirse;

  • Kendi çektiğiniz videolar ve arka planda müzik olmayacak.
  • Ticari veya telif hakkı size ait olan videolar youtube tarafından her zaman kabul görüyor.

Onaylanmayan videolar

  • Arka planda müzik olan ve tv’den çekilen videolar.
  • Nefret, şiddet veya uygunsuz içeriğe sahip olan videolar.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git