Evde Çalışabilecek Bayanlara Özel İş İmkanları nelerdir?

Evde iş

Evet sevgili bayanlar tıpkı benim gibi evinizde yazı yazarak para kazanmak ister misiniz? Yada yetnekli olduğunuz konular var ama nasıl değerlendireceğinizi bilmiyor musunuz? Tüm sorularıma cevabınız evet ise sizin için uzun zamandır paylaşmayı düşündüğüm evde iş konusunu hakkında hazırladığım makalemi dikkatlice okumanızı tavsiye ederim.Özellikle son zamanlarda kadın girişimciler için yapılan aktiviteler ve devletin kadınlara vermiş olduğu teşvik hakkında mutlaka kulağınıza bir bilgi gelmiştir. Ben evde nasıl çalışırım ve aile bütçesine nasıl katkı sağlayabilirim ki diye umutsuzluğa kapılmadan hemen size fikir verebilecek seçenekleri kısaca sunuyorum.

Evde nasıl para kazanırız
1. Serbest çalışarak çalışanlar:

İnternet sitelerinde birçok yazı, makale, ve serbest yazıların bir çoğunu geçmişten donanımlı olan bayanların evlerinde yaptığını biliyor muydunuz? Yazdıkları konu başına veya sözcüklerle sayısına hatta cümlelerle para kazanıldığı gibi birçok kaliteli sitede editör olarak da çalışan bayanlar bulunmakta. Örneğin benim gibi bir tekstil geçmişiniz varsa ve tasarım eğitimi almışsanız ve mecburiyetlerden dolayı evde çalışmak zorundaysanız kendi branşınız ile ilgili yazılar yazıp para kazanmanız mümkün.
2- El emeği göz nuru özel tasarım mumlar, farklı takılar özellikle son yıllarda moda olan sabun gibi el yapımı ürünlerinizi geliştirip sosyal medya üzerinden satabilirisiniz. Bir çok yetenekli arkadaşım bu sektörde çok iyi yerlere gelmekte ve sadece aile bütçesine yardım etmekten çok kendi işlerinin patronu da olduğuna şahit oldum…

Evde yapılabilecek işler3- Kendinize ait blog sitesi açarak para kazanmak:
Kendi yeteneğiniz ile ilgili bir blog sitesi açarak içini özgün yazılarınızı ile donatmalısınız. Aslında kolay gibi gözüken blog yazarlığı kısa vadede kazanç sağlamayabiliri; fakat uzun vadede kaliteli ve özgün bir blog her zaman kazanç sağlanacak bir iş seçimidir. Sitenizi ziyaret eden sayı ne kadar yüksekse reklam ve sponsor almanız o adar fazla olacaktır.
4- Anket ile para kazanmak:
Sosyal ağlarda anket yapımı sitelerini araştırıp bu sitelerle iletişime geçebilir, ve evinizde çok olmasa da ufak bir kazancı rahatlıkla elde edebilirsiniz. Genellikle anket sitelerine başvurduktan sonra mail adresinize gelen anketleri yapıp yolladığınız zaman ödemenizi alabilirsiniz.
5- Blog site yapımı:
Wepb ve tasarım konusuna bilgili iseniz ve internet sitesi şablon yapımı, butonlar tasarlayabilirsiniz. eğer bilginiz az se fakat yeteneğiniz var ise internet sitelerinden eğitim içeren videoları izleyip kendinizi geliştirebilirsiniz.
6- Video barındırma siteleri (You Tube)
Sanal alemde yayınladığınız videolar ünlü olarsa yani talep görür ise vidyo barındırma sitelerine başvurabilir ve böylece videonuza gelen reklamlardan para kazanabilirsiniz.
7- Evde ütü yaparak para kazanmak:
Fazla bir maliyeti olamayan ve ekstra bir bilgi gerektirmeyen bu iş imkanın en büyük avantajı evinizde rahatça yapabileceğiniz bir iş olmasıdır. İnternet paylaşım sitelerine ilanlar verip, çevrinize mail atabilir hatta küçük ilan kağıtları hazırlayabilirsiniz.

Evde iş imkanları nelerdir
8- Evinizin bir odasını kiraya verebilirsiniz.
Son yıllarda bir yurt dışından ülkemize eğitim için gelen öğrencilere evinizi bir odasını kiraya vererek bir çok kişi ek gelir kazanıyor. Fakat bu yöntem güven konusunda biraz zor olmasının yanında bence birazda riskli olabilir. Ayrıca gelen öğrenciler için uygun mobilyalar olması şart. Örneğin, çalışma masası, giysi dolabı, ve yatak gibi…
Sonuç olarak ev hanımları ve emekli bayanların son yıllarda ek iş konusunda ki arayışları birçok internet sitesine ek iş yapma konusunda konu paylaşımları yapılmasına neden olduğa için, sitemizde evde iş imanı için bir kaç ip ucu vermeye çalıştık umarım faydalı olmuştur diyerek hoşçakalın…

Evde Çalışabilecek Bayanlara Özel İş İmkanları nelerdir? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. gül üzer dedi ki:

    Evimde yazma lif işi yapıyorum el becerim var

Sayfa başına git