Ek İş Yaparak Para Kazanmak

Merhaba bayanlar malum hayat şartları çok çetin, eğer elinizde bir meslek veya şu sıralar dışarıda çalışmak gibi imkanınız yoksa makalemizin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Örneğin bilgisayar bilginiz varsa internette blok yazıları yazıp para kazanmanız mümkün, yok eğer daha basit işler düşünürseniz gelin neler yapabileceğinizi gözden geçirelim.

İlk olarak evlere iş veren yerleri tespit ederek işe başlayabilirsiniz, bu konudaki en sağlam kaynak ise kuşkusuz komşulardır. İlle de semtinizde evlere iş veren aksesuar veya toka yapımı ile ilgili bir yerler mutlaka vardır. Bir diğer alternatif ise konfeksiyonda üretilen kazakların düğme veya temizleme işlerini evinizde yapmanızdır, bu işten iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Bunların hiç birisi size uymadıysa biraz daha detaya inelim, En yaygın ek işlerden biri de evde nikah şekeri ve kına paketleri yapmaktır. Hiç bir özel beceri gerektirmeyen işlerin en iyi yanı ise ürünleri kapınıza getirip yine kapınızdan almalarıdır. Dikiş dikmesini biliyorsanız terzilik yapabileceğiniz gibi, el işine yatkınlığınız varsa evde dantel, örgü, veya lif gibi örgüler yapıp yakın çevrenize veya pazarlarda satmanız mümkün.

çalışanlar veya ev hanımları için ek işBir diğer çok tutan ek iş ise iç çamaşırı satmaktır. Şimdiye kadar saydıklarımızın içinde en kolay ve kar marjı en yüksek olan iş’tir. Örneğin eğer İstanbulda yaşıyorsanız Eminönü, Mahmutbey gibi semtlerden çok küçük bir maliyete alacağınız iç çamaşırını iyi bir fiyata satmanız da mümkün. Eğer bu fikirlerin hiç biri size uymadıysa Avon, Oriflame, Amway, Tupperware gibi markalara temsilci olabilir ortalama % 30-40 kar yapabilirsiniz. Bu alanda aktif olarak çalışan yüz binlerce kadın olduğunu düşünürsek, biri de neden siz olmayasınız? Yada mikro kredi ile kendinize sıfır sermaye ile bir iş açabilirsiniz. Kısacası eğer ek iş yapmak isterseniz biz aklımıza gelen birkaç alternatiften bahsettik ve size de uyacak en az bir fikir olduğunu düşünüyoruz. Siz de gerçekten bir iş arıyorsanız istisnasız her fikri denemenizi öneririz. Her işe yatkınlığınız olmayabilir ama biri ille de size uyacaktır. Size bu yolda bol şans diliyoruz görüşmek üzere hoşça kalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git