Evde Neler Yapılıp Satılabilir

Bayanlara iş fikirleri sunmaya devam ediyoruz, her hangi bir meslek sahibi değilseniz iş alanınız bir o kadar kısıtlanıyor diye düşünmeyin bakın evde neler yapabileceğinizden bahsedelim eh satması da size kalmış elbet.

Örneğin Anadolu geleneği olan lif örmesini biliyorsanız liflerle işe başlayabilirsiniz. Eşe dosta satabileceğiniz gibi çeyizlik mantığıyla da işlerinizi yürütebilirsiniz, hatta halk pazarlarında ve el işi pazarlarında da satmanız mümkün. Bunun dışında dantel, etaminin yanında son 2 yılda çok büyük bir yükseliş gösteren kasnak ile yapılan salon ve yatak oda takımları da yapabilirsiniz. Öyle dişe değer bir yeteneğinizin olmasına da hiç gerek yok sarma tekniğini internetten inceleyip çok düşük bir maliyetle bu işe başlayabilirsiniz. Fiyatından da bahsedelim 16 parça salon takımı ortalama 200-250 liradan satılıyor. Sizin maliyetiniz ise ortalama 30 lira kadardır (kasnak fiyatları hariç) ilk takımda belki size çok bir kazanç sağlamasa da sonraki alacağınız siparişlerde ciddi bir kar oranı elde edebilirsiniz.

evde yapılıp satılacak ürünlerBir başka kazanç kapısı da evdeki eşyaları değerlendirmektir, örneğin bitmiş boş su şişelerinden sepet yapabilirsiniz, şampuan şişelerinden ve salça tenekelerinden muhteşem düzenleyiciler yapmanız mümkün. Eşinizin eskiyen gömleklerinden kız çocukları için şahane elbiseler yapabileceğiniz gibi, kullanılmayan kravatlardan gözlük kılıfı veya iğne ipliğinizi koyabileceğiniz basit bir kese. Yine eskiyen tişörtlerinizi ikişer santim kalınlığında ip gibi keserek paspas dahi yapıp satabilirsiniz, tişörte başka bir örnek ise biraz makasla üzerinde oynama yapıp pazar çantası bile yapmanız mümkün. Bunlar gibi pratik yapabileceğiniz iş fikirleri için kendin yap bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

Artık kullanmadığınız veya olmayan ayakkabı, abiye, elbise, aksesuar gibi her türlü eşyanızı 2. el pazarlarına satabilirsiniz. Ciddi bir talep gören bu pazarlarda satabileceğiniz eşyalarınız hem değerlenmiş olur, hem de bu işten de bir gelir sağlayabilirsiniz. Ev eşyalarına gelince malum bayanlar bir aldığını ili etmeden rahat edemez evinizde çalışır durumdaki elektronik eşyalarınızı veya halı paspas gibi ev tekstilinizi de ister bit pazarında isterseniz de 2. el mağazalarına satabilirsiniz. Üstelik fazlalıklardan da kurtulmanın en kolay ve karlı yolu, kısacası neredeyse her şeyden para kazanmak mümkün yeter ki isteyin görüşmek üzere hoşça kalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git