3 Yaşındaki Çocuğumu Kreşe Vermeli miyim Ne Zaman Vermeliyim Yorumlar?

Üyelerimizden Seda Hanım’ın 3 yaşında bir çocuğu varmış, çocuğunu kreşe verip vermeme konusunda tereddüt yaşıyor. Siz değerli takipçilerimizin fikirlerine ihtiyacı varmış. Sorusu aşağıdaki gibi.

Soru: Oğlum 3 yaşında bu sene kreşe vermeyi düşünüyorum. Doktorumuzla görüştüm okul çağına kadar vermeyin kendiniz öğretmen olun dedi. 2 yıllık diplomalı gençlere bırakıyorsunuz evlatlarınızı dedi doktorumuz. Her türlü fikre açığım yorum alabilir miyim. Sevgiler hepinize..

Zennube.Com Üyelerinin Cevabı:

Elif: Erken canım daha sen kendin evde bir şeyler yapın etkinlik vs. oradaki 2 yıllık olsa yine iyi lise mezunu bile alıyorlar.


Semra: Bir anlamda haklı doktorunuz.Üç yaş küçük diye düşünüyorum.Birlikte geçirdiğiniz her günün kıymetini bilin.Zaten ana okul ilkokul başladığında gidecek ama küçük daha. Tam anneye aileye eğitime prensipe sevgiye ilgiye ihtiyaç hissettiği anlamaya algılamaya başladığı yaş. Bence de vermeyin.vardır doktorun bir bildiği emin olun??


Sebahat: Doktorunuz bence çok doğru söylemiş.


Özlem: Doktor güzel söylemiş şimdiki çocuklar analı babalı öksüz gibi büyüyorlar.


 • Yıldız: Çocuğun anneye ihtiyaç duygu bir yaş yalnız şuraya katılmıyorum 2 yıllık mezun veya lise mezunu söylemlerine insanlığın kimde olduğu belli olmaz. İnsanları diplomalarına göre yargılamaktan ne zaman vazgeçecek bizim bu toplumumuz ?
 • Tuğba: Orada kastedilen o işin eğitimini almamışlar çalıştırılıyor demek istenmiş bence. Bu açıdan doğru diploma alınan bir eğitimin belgesidir sonuçta.
 • Ayşegül: Diplomalı olanların da neler yaptığını çok iyi biliyoruz insan önce insan olsun vicdan sahibi olsun 4 yıl okumak onu mükemmel vicdan sahibi yapmaz??

 • Tülay: Bence vereceğiniz kreş önemli eğitimi ahlaki hususta nasıl benim oğlum 3.5 yaşında verdim hiç konuşamıyordu.Anne baba dini eğitim veren bir kreşe gönderdim sabah 9.30 öğle 13.30 arası kuzum bir hafta içinde konuşmaya başladı. Değişti kendini ifade edebiliyor artık yolda arkadaşlarını görünce isimleriyle seslenebiliyor çok mutlu gidiyor okuluna hatta bazen hafta sonu bile okulu açtırıyoruz baktık arkadaşlar yok geri geliyoruz iyiki de göndermişim.
 • Dilek: Tülay hanım benim de oğlum 3 buçuk yaşında cümle kuramıyor. Çok zeki maşallah dört gündür gidiyor çok ağlıyor giderken pişman oldum verdiğime inşallah konuşma açısında faydalı olur. Ağlayınca üzülüyorum. 4 saat gidiyor.
 • Tülay: Biraz erken alın. 4 saatte değilde 3 saat yada 3.5 saat gitsin kreşten en önce biz çıkıyoruz bir kaç arkadaşı önce çıkınca benimki de ağlıyordu. Biz bu sorunu böyle çözdük.Yarın bir de böyle deneyin öğretmenlerle görüşün ilk kendisi çıkınca çok mutlu oluyor bir de çokca sarılıp koklayın.
 • Canan: Benim kızımında konuşma sorunu var. Bulunduğum ilde dini kreş yok seneye açılacakmış, şimdi bir kaç ay normal kreşe vermek seneye dini kreşe vermek istiyorum nasip olursa,oğlumu 3 yaşını geçerken verdim ve çok faydasını görmüştüm.İnşallah kızıma da iyi bir yer bulabilirim verdiğiniz yer gerçekten çok önemli.
 • Şengül: Tülay hanım aynen size katılıyorum bende oğlumu 3 buçuk yaşında kreşe vermiştim kendine güveni geldi konuşmaya başladı.
 • Tülay: Öğle uykusuna beraber yatın o şimdi sizin onu bırakıp gideceğinizi düşünüyor.

Hatice: Benim 23 aylık yavrum var sosyalleşmesi ve dil gelişimi için 1,5 saatliğine kreşe bırakıyorum ama sadece etkinlik vaktinde en fazla 1,5 saatliğine fazlasına karşıyım sosyalleşmesi ve bencilliğini üzerinden atması için çok fazla süreli olmamak kaydıyla kreşi olumlu buluyorum.


 • Vesile: Ben verdim 4 yaşında pişman oldum ve kızımda daha küçüktü bana ihtiyacı vardı. Bence vermeyin.
 • Canan: Canım çocuğun durumu alışıp alışamaması verdiğiniz yer çok önemli ben oğlumu sübyana verdim. 3 yaşını 4 ay geçiyordu çok memnunum kendisi severek isteyerek gitti verdiğim yer herhangi bir yer değil. 25 yıllık deneyimleri var ve çocuk gelişimi konferanslar eğitimler görüyorlar ve çocuğun psikolojisinden çok iyi anlıyorlardı,benim oğlum uyumsuz hareketli kavgacı söz dinlemez kural tanımazdı verdiğim okul sayesinde her şeyi öğrendi diyebilirim çok faydasını gördüm ben.

Gamze: Bende kararsızım sizin gibi 2 bitti 3 girdik ama ben her şeyi öğrettim. Kreşte öğretilen oyunları sadece sosyalleşsin diye göndermek istiyorum sizlerin fikirlerinizi de öğrenmek istiyorum.


Hasret: 4 yaşını doldurmuş 5 yaşa girmiş oluyor.5 yaş grubuna vereceksiniz. Ana okulu el becerileri el kas gelişimi için çok faydalı,ilkokula yatırım gibi.


Canan: Verdiğiniz yer çok önemli kreş derken iyi olanda var kötü olanda,bende kızıma araştırma aşamasındayım konuşma geriliği olduğu için mecbur vereceğim evde kendim konuşturmaya çalışıyorum beni hiç umursamıyor konuşması için kreşe verin dedi bizim orada inşallah iyi bir yer bulurum.


Deniz: Bende sosyalleşsin diye gönderdim kızımı 4 yaşındaydı ana sınıfına başladığında hiç sorun çıkarmadı ağlamadı çabuk alıştı şimdi gitmek istemiyor bence erken göndermeyin şimdiki aklim olsaydı hiç göndermezdim kural kural diye diye soğuttular çocuğumu ki okula aşıktı resmen.


Yeşim: Bence doktor haklı çocuklar okula ayak bastı mı zaten ömürleri boyunca okuyacaklar. Bırakın en güzel yaşları sizinle geçirsin siz etkinlik yaptırın evde internette çok güzel etkinlikler var ayrıca hava güzel olduğunda parka götürün.


Tuğba: Bizde uykusuzluk hırçınlık için doktora gittik.Bu çocuğu mutlaka kreşe verin dedi gönderdi bizi.Haklı evde yalnız teknolojik aletler oyuncak olmuyor bayanlar olmuyor çocuğa en güzel dost arkadaştır.Ben bin kere dediğimi nette Gülçin öğretmen bir kerede yaptırıyor.Ama yaş üç oldu artık Gülçin öğretmende kesmiyor.Bende ilk çocukta bir heves her şeyi verdim ikinci de yaş gitti falan canım hiç istemiyor.İmkanınız varsa bence gönderin ama ilk zamanlar oyun vakti belki tek.Sonra üç dört saat verin.Benimki de konuşmuyor bu arada sürekli konuşuyorum ben onla ama bakalım nasipse bende düşünüyorum.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git