Makyaj Hataları ve Bu Hataların Çözümleri

Makyaj Hataları ve Bu Hataların Çözümleri

Bizler makyajı hatalarımızı kapatmak, daha kusursuz ve güzel görünmek için yaparız. Ama yapacağımız bazı ufak hatalar yüzünden güzel görünmek isterken tam zıttı olarak çok daha kötü bir görünüm elde edebiliriz. Bilmeden sıkça tekrarladığımız bu makyaj hataları hakkında size bir yazı hazırladık. Bilelim ki yapmayalım. Her zaman doğru uygulamalar yapmaya çalışarak yanlış uygulama yapmaktan kaçınalım..
Makyaj Hataları ve Bu Hataların Çözümleri
Dudaklar  ile ilgili yapılan en çok makyaj hataları :

Başta ince dudaklı bayanlar olmak üzere çoğu bayan dudakları kalın görünsün ister. Bu yüzden dudaklarımıza kalemle kontür yaparak dudak çizgimizin hafif üzerinden çizerek dudaklarımızı 1-2 tık büyük gösterebiliriz fakat dudak kalemini sadece kontür için kullanırsak rujumuz silindiğinde dudağımızın içi boş kalacağından kötü bir görüntü oluşturur. Bu yüzden dudaklarınızın içine de kalem uygulayıp üzerine ruj sürmelisiniz.
Dudaklar  ile ilgili yapılan en çok makyaj hataları
Gözler için yapılan makyaj hataları :

Kadınların vazgeçilmezi olduğu kadar korkulu rüyası eyeliner !
Fazla kalın çekildiğinde gözlerinizi olduğundan daha küçük gösterir. Yamukluk yani çizgide ki kayma ise sürüldüğünde ise göz şeklinizi bozuk gösterir. Eğer sizde gözlerinizi küçük değil büyük göstermek istiyorsanız eyeliner ı sadece kirpik diplerinize uygulamalısınız. Diğer bir önemli nokta ise eyelinerınızı sürerken içten dışa doğru sürmelisiniz. Böylece her iki gözünüze eşit ve aynı hizada sürmüş olursunuz. Eğer göz altınıza (alt kirpiklerinizin altına) eyeliner sürmek istiyorsanız bunun yerine kalem tercih edin ve düz bir hat olarak sürmeyi. Smooky eyes fırçası veya bir kulak çubuğu yardımı ile dağıtıp buğulu bir hava verin.
Gözler için yapılan makyaj hataları
Yanaklar için yapılabilen makyaj hataları :

 Allık sürerken yaptığımız en büyük makyaj hatalarından biri de allık fırçası seçerken küt uçlu bir fırça seçmektir. Bu şekilde kesinlikle doğal bir görüntü elde edemeyiz. Sertte olmamalı fırçamız. Yumuşak ve kesik olmalı. Allığımızı sürerken gülümsemeliyiz ve elmacık kemiklerimizin üstüne sürmeliyiz. Elmacık kemiklerimizin altına da kontör yapmak için koyu bir renk geçip iyice dağıtabiliriz. Allık fırçasına aldığımız allığı kesinlikle üfleyerek değil Allık fırçamızın sapına pıt pıt hareketlerle fazlalığını atmalıyız. Bu şekilde alınan fazla renk dökülür.
Yanaklar için yapılabilen makyaj hataları
Ten makyajımızda yaptığımız hatalar :
Yapılan ve tüm makyajı kötü gösteren en büyük hata cilt rengimizden daha koyu renk fondöten seçmektir. Bu yanlışa sebep en büyük etkenlerden biride fondöteni denerken yüz yerine bileğe denenmesidir. En iyi sonucu yüzünüzde deneyerek alabilirsiniz.

Ten makyajımızda yaptığımız hatalar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git