Botoksun Zararları Nelerdir

BOTOKS

İlaç uygulandığı bölgelerde etkili olmakta vücutta sistemik etkiye neden açmamaktadır. Tüm dünyada binlerce tedavisinde kullanılan botulinum toksininin soruna neden olduğu hakkında bilgi yoktur.
Bu toksinin herkeste güvenle kullanılabilir, bilinen yan etkisi yoktur, gebelikte kullanılmamalıdır. Anne sütüne karışmadığı kanıtlanamadığı için emziren anneler de uygun değildir.

Toksinin, 12 yaşından küçük çocuklarda, kas hastalıklarında, kalsiyum kanal blokörü ilacı kullananlarda, antibiyotiklerde ve kas gevşetici ilaçları ve anestezik ilaçları kullananlarda ve pıhtılaşma bozukluklarında kullanılmaması gereklidir.

Yatay alındaki çizgiler, kaşların arasındaki oluklar, gözlerin kenarında olan ince kırışıklıklar, ağız çevresindeki kırışıklıklar, burun kökündeki çizgilenmeler,  dudak köşelerinde olan dik çizgiler, çene ucundaki çizgiler, boyunda oluşan çizgilenmeler geçici olarak botoksla ortadan kaldırılabilir ya da hafifletilebilir.

CİDDİ BİR YAN ETKİSİ BOTOKSUN BULUNMUYOR

botoxBotoks ciddi alerjik reaksiyona neden olmadan tekrarlanabiliyor. Botoksun, yan etkisi yoktur ve deneyimsiz uygulamaya bağlı etkiler ilaç etkisi geçici olduğu için, 3 ay da tamamen düzeliyor.
Cilt kırışıklıklarının düzeltilmesi için kullanım sonrası nadiren göz kapağında düşüklük, çift görme, ufak morarma, kızarıklık, göz kapağının altında sarkma gözükebilir.

Enjekte edilecek yağ, kollajen dolgu, doku kokteyli ve hyaluronik asit dolgu maddeleri etki mekanizması botokstan farklıdır. Bunlar kırışıklıkların altında dolgunluk oluşturur, kırışıklıkları azaltır genç bir görüntü verirler. Dolgu maddelerin Kalıcı olanı kullanılması yan etkileri sebebiyle kullanılması sonlanmıştır. Kullanılmaması gerekli kalıcı dolgu maddeleri yetkili olmayan, doktor olmayan kişilerin tarafından uygulanması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Dolgu maddelerinin Geçici olanları ise cilt kırışıklıkları tedavisinde güvenilir bir şekilde kullanılabilir. İnsan bağ dokusunun içinde olan bir maddeden yapılmaktadır. Geçici dolgu tıbbi olarak da güvenilirdir. Bunların etkisi botoksdaki gibi geçicidir, tekrar gerekir.
botoks uygulamada kişinin hoşlanmadığı sonuç ortaya çıkarsa geri dönüş mümkündür. Tüm Olası yan etkiler botoks geçtiğinde tamamen ortadan kalkmaktadır. Botoks uzman hekimler tarafından, doğru uygulandığında, basit ve güvenli bir düzeltme, güzelleşme, hastalığı iyileştirme yöntemidir. Yaşlılık belirtileri hızlı, kolay şe­kilde yok edilmektedir. Fakat cid­di uygulamadır ve doktora danışmadan yapılmamalıdır, gü­venilir kişiler tarafından yapılmalıdır.

Bu uygulamaları düşünen kişilerin uy­gulayacak kişinin uzman olması çok önemli­dir. Botoks yetkili doktor tarafından yapılmalıdır. Botoks bir ilaçtır ve yan etki­leri az da olsa vardır.

Botoks adaleye Küçük dozlarda enjekte edildiği zaman ilaç adalenin kasılmaya neden olan hareketleri bloke eder. Botoks bu şe­kilde alnın, gözlerin ve dudakların kenarında olan kırışıklıkları yumu­şatır. Tedavi üç dört ay süreyle geçerlidir.

Ayrıca botoks her insana uygulanmaz bunun için uygulama yaptıracak kişinin mutlaka doktor kontrolünde olması gereklidir.

 Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git