Fondotenli Ten Makyajı ile Pürüzsüz Kusursuz Bir Cilde Sahip Olmak Çok Kolay

Fondotenli Ten Makyajı ile Pürüzsüz Kusursuz Bir Cilde Sahip Olmak Çok Kolay

kusursuz bir makyajın ilk adımı ten makyajıdır. Doğru uygulayacağımız bir ten makyajı ile cildimizi pürüssüz, canlı, taze ve sağlıklı gösterebiliriz.
Bunun için öncelikle cildimizi tanıyor olmamız gerekir. Sarı alt tonlu mu yoksa pembe alt tonlu mu bir fondoten seçmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir. Doğru bir seçim pürüssüz bir tene giden ilk adımdır. Seçeceğimiz fondotenin rengi ve yapısı cildimizin rengine ve yapısına uygun olmalıdır.
Cildimizden daha koyu fondotenleri kullanamayız ama daha açık seçersek bu pek sıkıntı olmayacaktır. Küçük ayrıntılar vererek daha doğal görünüm elde edebiliriz.

fondotenli ten makyajı

Süreceğiniz tüm fondotenleri (kompakt fondoten hariç) parmak uçlarımız ile cildimize uygulamamız gerekir. Elimizin doğal ısısı fondoteni ısıtarak daha rahat sürmeyi sağlar ve cildimiz daha iyi emer bu şekilde de dayanıklılığı artar. Daha önemlisi de daha doğal bir görünüm olur ve çizgilere dolmaz.

İlk olarak eğer varsa bir fondoten bazı kullanmanızı öneririm. Daha uzun süre sabit tutacaktır. fondoteni parmak uçlarımız ile alıp alın , yanak , burun ve çenemize yeterli bir miktar sürün. Daha sonra tabiri caiz ise “ pıt pıt “ hareketler ile parmak uçlarınız yardımıyla sürdüğünüz fondoteni cildinize yayın. Az bir miktar fondoten ile başlayınca fazla gelen fondoten ile maske görünümü olmasın yüzünüzde. Yetmez ise alırsınız daha sonra.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin

Parmaklar ile yüze basınç yaparak ortalardan kenarlara doğru güzelce yayın. Çene altınıza kadar getirin ki fondoten izi görünmesin. Aynı şeyi kulaklara doğru da yapın. Renk farkı varsa bu şekilde belli olmayacaktır.

Göz kapaklarınıza ve göz altına fondoten sürmenizi önermem. Bunun yerine renk olarak uygun bir göz altı kapatıcısı kullanabilirsiniz.

daha profesyonel bir görünüm için özel fondoten fırçaları veya nemli bir sünger ile üzerinden geçebilirsiniz.

Kapanmayan lekelerin üzerinden bir kapatıcı ile geçip son olarak pudra ile fondotenizi sabitleyin.

Cildiniz pürüzsüz görünsün.

fondotenli makyaj

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git