Çene Estetiği

Çene Estetiği;

Genel yapısını Yüzün belirleyen çene, bazı nedenlerden dolayı estetik açı kaybetmiş bir durumda olabilir. Doğumsal nedenlerle de çenenin estetik yapısı bozuktur veya sonradan olan olaylar sonucunda çenenizde estetik görüntü kaybı oluşmuş da olabilir.

Çene estetiği ameliyatları 

Genel olarak çenenizin büyütmek ve küçültmek amacıyla  yapılan estetik operasyonlar vardır. Duruma göre Bu operasyonlar üst çeneye ya da alt çeneye uygulanır. Her iki şekilde de çene estetiği operasyonları öncesi ve sonrası hakkında bilgi edinelim.

Normalden Çene ucu küçük ya da büyük olabilir. Her iki durumda belirgin bir estetik sıkıntıya neden olur. Bu durumda çene estetiği ameliyatı yapılmakta. Çene ucunu yapılandırırken önemli olan alt ile üst çenede olan dişlerin birbirleriyle olan ilişkisi normal olup olmadığı belirlenmesidir. Yalnızca çene ucuna yapılan girişimler dişsel ilişki yani ısırmanın normal olması gerekir.

çene estetiiGenioplasti ameliyatları çene ucu estetik görünümü değiştirmek için yapılan ameliyatlardır. Estetik Bu ameliyatlarla çene ucu büyüklüğünü ve uzunluğu artırabilir yâda azaltılabilir. Çene ucu Yani estetik şekillerde uygun şekilde tekrar şekillendirilebilir. Yüzde burun, alın, çene, elmacık kemiklerinin birbirleriyle uyum içinde ve çıkıntılı şekilde yer almasıdır. Elmacık kemiği bulunan yüz bölgesi yaslanmaya bağlı, doğuştan veya fazla kilo verme sonucunda çökük görünebilir. Bu bakımsız, yorgun, yaslı görüntü doku enjeksiyonlarıyla da düzeltilebilir. Sentetik yüz implantları da doğru seviyelere getirilebilir. Daha genç, daha çekici ve alımlı yüz elde edilir. Bu ameliyatlarda bir iz görülmesi söz konusu olmaz. 40-50 dk bir operasyondur. Güzel ve Estetik olarak kabul edilmiş yüz sekliyse çeneye doğru daralıp köseli, üçgenimsi yapıda, uzun, zayıf görünümlü şekildir. Yüz yapıları Bazı kişilerin daha tombul, yuvarlak görünümdedir. Geniş görünümlü Bu tür yüz yapısı olan kişiler yanak bölgesinde olan yağ yastıkçıklarını çıkarılarak zayıf ve de daha uzun, çekici bir yüze sahip olması sağlanır. Bu operasyon 30 dk bir operasyon ve lokal anestezi ile yapılır. Kesilen yer ağzın içinde olduğundan yüzde iz kalmaz. 1-2 günde ise dönülebilir. Gerekli ise Eğer, çekici yüz yapısına kavuşmak için ayrıca çene protezi konulabilir.

Estetik cerrahide operasyon yapılırken önce normal görüntünün ne olduğu bilinmesi şarttır. Çeneye yapılacak işlemlerde basta, çenenin geride/çekik büyük/küçük, olup olmadığına bakılır. Yatay düzlemde Yüz bölgesi üç bölgeye ayrılıp; saç çizgisiyle kas, kasla burun ucu, burunun ucuyla çene ucunun arası. Estetik vizyonuyla estetik cerrahin birebir ilişkilidir.

Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git