18.00-05.00 arası vucut dengemiz

18.00-05.00 arası vucut dengemiz

18.00
Akşam yemeğine uygun bir saattir: Pankreas aktiftir. Karaciğer alkole karşı dayanıklı sayılabilir.

19.00
Tansiyon tembelleşir. Bu nedenle: Tansiyon ilaçlarına dikkatli olmalısınız. Bu tehlikeli olabilir. Sinir sisteminde etkili ilaçlar tesiri oldukça fazladır.

20.00
Karaciğerde yağ düşer kan kalbe fazla akar. Alerjisi olanlar ilaçlarını almalıdır. Etkisi görülür. Antibiyotikler de etkileri üst düzey de olur.

21.00
Sindirim organlarının görevi bitmiştir. Yenen midede hazmedilmeden kalır.  Bu tehlikelidir. Kalan yemek bağırsaktaki mukozaya saldırır.   Kilolu olanlar özellikle dikkatli davranmalılar.

22.00
Bu saatte akyuvarlar aktiftir. Sigara içenler sigaralarını içmelidirler, sonra vücut zehirleri zor atar.

23.00
Organizma aktif stres hormonu salgılamayı durdurur. Sakinleşiriz, gevşeriz ve rahatlarız. Dinlenme saatidir bu saat. Metabolizma faaliyeti bu saat de alt düzeydedir. Kaplatışı, Tansiyon ve vücut ısısı normal değerin altına düşer. Doğum sancıları bu saat de Gebe de olur. Çünkü neden olan hormon salgılanması üst düzeydir. Bu saat de doğum fazla olur.

24.00
Uykuda ayken deri hücreleri çalışır. Hücreler Gündüzden çok daha sık bölünürler.  İlk rüya görmeye insan başlar.  Uykuya geçilen yarım saat de ilk rüyaya başlarız.

01.00
Verimliliğimiz normalin çok alt seviyededir. Bu saatte çalışan kişiler genellikle hata yapar, dikkat fazlası ile azalır. Çünkü vücut uyumaya bu saat de programlamıştır.  Derin uykuya çok kısa sürede dalınır.

02.00
Araba sürenler dikkatli olun. Yolda olanlar dikkatli arabayı sürmelidirler. Çünkü görme zayıflamıştır, görünenlere karşı verilen tepki yavaşlar. Bu nedenle birçok trafik kazası da bu zaman da olur. Vücudumuz soğuğa son derecede hassastır. Çok Çabuk üşürüz. Fakat derimiz bu saat de acıya karşı çok fazla hassas değildir.

03.00
ruhsal ve bedensel olarak karanlık bir süredir bu. Melatonin hormonu salgılanması bizi bayağı tembelleştirir ve de oldukça kararsız hal yapar. İntihar eden sayısı bu saat de fazlalaşır.

04.00
Stres hormonu ile enerji kazanırız. Enfarktüs krizleri 4-6 saatleri arasında özellikle çok fazladır. Çünkü tansiyon çok fazla yükselir, kalp damarı çabuk gerilir. Hamile kadınlar da değişik durumdur bu. Çünkü yapılan çalışmalara göre bebeklerde daha fazla saat 4-5 arasında dünyaya gelir.

05.00
Bu saatte vücut erkeklik hormonunu çok fazla salgılar. Stres hormonu konsantrasyonu bizi harekete geçirmiştir. Bu hormon gündüz olan değerinin tam 6 katına çıkar. Yani hormon salgılamak en üst seviyeye çıkmaya hazırlanmaktadır. Vücut harekete geçer, eksilen enerji yeniden yerine gelir. Artık yeniden bir güne başlaması için vücut hazırdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git