Koltuk Altına Lazer Epilasyon Uygularken

KOLTUK ALTI BÖLGEYE LAZER EPİLASYONU UYGULAMASI

Koltuk altının kılları kadınlarda estetik olarak rahatsız olduğu bir bölgedir. Tüm dünyada da en fazla lazer epilasyon yapılan bölgedir.

Genellikle Koltuk altının kılları  -sert ve kalındır. Kıl yerleşimi lazer epilasyonu uygulaması için çok uygun. 6 seansta Ortalama başarılı sonuçlar çok fazla elde edilir.

Bu bölgede Lazer ışını  endişe olacak her hangi bir sorun yaratmaz. Cilt altına inmediğinden ve yalnızca siyah pigment yönünden tutulduğundan bu yönden endişe yersizdir.

Aşırı kıl, terlemeyle beraber sağlıklı rahatsızlık yaratır. Bazı kimsede kıl dönmesi yağar, apse yapar ve enfeksiyona da neden olabilir. Lazer epilasyon uygulanacak bölgede kılların ortadan kaldırdığı bu tip sorunlar için iyi bir çözüm seçeneğidir.
Koltuk altında Lazer epilasyon başarılı epilasyon sağlamakta. Hızlıdır ve pratiktir. En çok 5dk 2 koltuk altının birden lazerle taranabilir.

lazerli-epilasyon-tedavisiKadınların en fazla lazer epilasyonu uygulamasını istediği bölgedir. Bu bölgeye yoğun talebin sebepleri arasında; toplumsal ve kişisel etkenler, batıkların sık olması, ağda uygulamanın ağrılı, zor ve bir yöntem olmamsıda sayılabilir. Bölgeye lazer epilasyonu uygulamayı düşünen kişiler yersiz korkuları olduğu görülür. En fazla yumurtalıklara zarar geleceğinden, rahmin etkilenmesinden kişiler korkar. Lazer ışını seçicidir, uygulanan bölgede yalnızca kıl kökü tarafından tutulur. Lazer ışınları derinin altına dahi geçmez. Dolayısıyla organların zarar görmesi söz konusu olamaz.
Kıl yapısı bölgede genellikle yoğun ve kalındır. Bazı kişinin kıl yapısı özelliğinden bölgede kıl dönmesi çok olur. Sonuçta Bu durum apseleşmeye yol açar ve. Enfeksiyona neden olur. Hatta cerrahi olarak bazen apselerin boşaltılması gerekir. Böyle problemleri olan kişide lazer epilasyonu çok iyi seçenektir. Kıllar ortadan kalktığında bu problem ortadan kalkar. genital bölgede ayrıca kılsız olmak,  kişinin özel bir tercihidir.

Erkeklerde  bölgedeki sağlığa uygunluk, batık ve kozmetik sebepler genital bölge için epilasyonu tercih edebilmekte.
Kadınlar bikiniden görünen kıldan estetik olarak rahatsız olmakta. Lazer epilasyonu kılları tamamen yok ettiğinden estetik rahatlık sağlar.

Lazer epilasyona Genital bölge  yerleşim ve kıl yapısı sebebiyle çok iyi cevap veren bir bölge. Ortalama 6 seans da iyi sonuç için yeterli.Lazer epilasyon yaptırmadan önce koltuk altına alkollü temizleyiciler, parfüm, krem sürmeyin. İşlemden önce kıllarınız kısaltıldıktan sonra ıslak mendille mutlaka bölgeyi silin. Daha sonra da kurulayın. Lazer uygulamalar arasında koltuk altı bölgesi, küçük bölgelerden sayılır.

Bu Konuyu Ayrıca Videoda İzleyin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git