Stil Sahibi Nasıl Olunur?

 

Stil bayanların ortak özellikleri

Son günlerde yayınlanan bugün ne giysem yarışması ile stil sahibi nasıl olunur sorusuna cevaplar tüm internet sitelerinde başlık konusu oldu sevgili bayanlar. Oysaki stil sahibi olmak demek kıyafetler ve takılarla değil, stil sahibi olmak demek giydiğiniz kıyafetten tutunda günlük hayata size özgü davranışların tümünün size olan uyumudur. Stil sahibi kadınlar her ortamda her mekân da kendini belli eder. Stil sahibi olmanın yollu kesinlikle para değildir, para her zaman ikinci plandadır. Eğer ne istediğiniz ve tarzınız ile ilgili bir stiliniz yoksa gereksiz para harcamaları kaçınılmaz olabilir bayanlar.

 Stil sahibi olan bir bayanın ortak özellikleri nelerdir:

1- Stil sahibi bayanların ortak özelliği elbette ki kendilerine olan güvenleridir. Öncelikle güven her zaman bir bayanın en önemli süsüdür. Stil nasıl oluşurKendine güvenen bir bayan her zaman her ortamda dikkatleri üzerine çekecektir.
2- Vücut şeklini tanımak oldukça önemlidir. Sadece vücut değil kendini tanıması da en az vücut şekli kadar önemlidir. Seçilen kıyafet ve aksesuarların da ten rengi uyumu da tabi ki kendini tanıyan bir bayan için oldukça kolaydır.
3- Kıyafet seçimleri her zaman diğer bayanlardan çok daha farklıdır. Kesinlikle modanın kölesi olmaz fakat moda hakkında oldukça bilgildir. Trendleri yakından takip eder ama asla tek tip bir moda delisi olmaz. Ufak bir örnek vermem gerekirse, kendi tarzına uydun bir kıyafet ile yılın moda ve trendlerine uygun aksesuarlar takarak hem kendi tarzını yansıtır hem de modanın gereklerini…
4- Gelelim aksesuar seçimlerine, gereksiz ve fazla aksesuar kullanımı bir çok bayanın en fazla yaptığı; fakat stil sahibi bir bayanın asla yapmayacağı bir hatadır.

Stil sahibi  olmanın yolları5- Stil sahibi bir bayan mutlaka çevresi olan ve sosyal bir kişidir. Gündemden mutlaka haberdar olan ve kendini ifade etmek de zorlanmayan bir kişiliğe sahiptir.
6- Stil sahibi bir bayan kesinlikle bakımlı olur. Temiz bir cilt ve bakımlı bir vücut oldukça önemlidir.
7- Aşırı makyajdan kesinlikle sakının, yeri ve ortamına göre makyaj seçiminiz tabi ki farklı olacaktır; fakat günlük hayatta hafifi bir kapatıcı ve pudra ile yüzünüzde doğal bir görünüm yatabilir ve doğru seçilmiş bir ruj ve rimel ile de çok daha çekici gözükebilirsiniz bayanlar…
8- Güzel bir yüz için güzel bir gülüş şart olduğu için bayanlar diş bakımına da değinmeden geçemeyeceğim…
9- Belki ufak bir ayrıntı gibi gözükse de emin olun parfüm seçimi de stil sahibi bir bayanın olmazsa olmazıdır. Nasıl kıyafet seçimlerinde seçimiş olduğunuz kıyafetler vücut şekline göre tercih edilmesi gerekiyorsa, parfüm seçimi de ten uyumu gerektiriyor. Teniniz ile uyumlu bir koku ( parfüm) sizi diğer kadınlardan ayıran en önemli detaydır.

10- Stil sahibi bir bayan kesinlikle her konuda fikir sahibi olması için kendini her zaman geliştirmeli ve mutlaka okumaktan ve öğrenmekten zevk almalıdır diye düşünüyorum.
Evet sevgili bayanlar stil sahibi olmak demek o kadar basit ve kolay değil ! İyi giyinerek şık olabilirsiniz fakat stil sahibi bir kadın olmak için çok daha fazlası gerekli diyerek kendinize güvenim içinizde ki kadını keşfedin diyerek hoşçakalın…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git