Kadınlar Erkekler İçin mi Yoksa Kadınlar İçin mi Makyaj Yapar

Zennube.Com’un erkek üyelerinden Musa Bey’in Sorusu Aşağıda.

Kadınların erkekler için makyaj yaptığını ima eden bi başlık gördüm. Başlığa yapılan en favori yorumlar özetle şu yöndeydi:

*Kadınlar diğer kadınlar için makyaj yaparlar; erkekler için değil.*
*Kadınlar kendilerini iyi hissetmek için makyaj yaparlar; erkekler için değil.*

Bu yönde düşünenlerin hatalı olmasının nedeni, mini minnacık bi soruyu kendilerine soramamaları. “Neden” sorusu.

“Kadınlar -neden- diğer kadınlar için makyaj yaparlar?”, “Makyaj yaptıklarında kendilerini -neden- iyi hissederler?” gibi.

Kadınların diğer kadınlar için makyaj yapmasının bir tek nedeni olabilir. Tabii ki diğer kadınlardan daha etkileyici ve çekici görünmek istemeleri. Peki -neden- diğer kadınlardan daha çekici ve etkileyici görünmek istiyorlar? Daha fazla ilgi görebilmek için. Peki kimin ilgisi? Tabii ki erkeklerin ilgisi!

Makyaj yapan kadın -neden- kendini daha iyi hisseder? Olduklarından daha etkileyici ve çekici göründükleri için. Ya da daha etkili ve verimli bi sperm çıkartıcı gibi göründükleri için. (Birini seçin). Buradaki neden yine daha fazla ilgi görmek istenmesi ve bahsettiğimiz ilgi yine erkeklerin ilgisi.

Kadınların genlerinde olan bi şeyi açıkladığım için hemen beni cinsiyetçi falan ilan etmeyin lütfen. Kadınlarda bu genler bulunmasaydı, neslimiz muhtemelen tükenirdi.

Gördüğünüz gibi mini minnacık “neden” soruları ile mantıklı çıkarımlar yapılabiliyor. Umarım herkesin anlayabileceği şekilde açıklayabilmişimdir.

Şimdi beni linç edebilirsiniz!!

Zennube.Com’un Üyeleri Bakalım Ne Demiş:

Kendini iyi, güzel, mutlu hissetmek için de olabilir… Kendi ile ilgilenme hissi… Ayrıca önermenize tersten bakarsak “makyaj yapmayan kadın seçilmek istemiyordur” diyebilir miyiz, emin değilim 🙂
Belki biz kendimizi şımartıyoruz da erkekler kendi etkileniyor. Olamaz mı?


Bazı kadınlar kendilerini iyi hissetmek için yaparlar ben süslüyümdür makyajsız çıkmam abartmam da … Başka acıdan bakınca siz erkekler bu duyguyu anlaya bilir misiniz bilemiyorum Fakat biz karşımızdaki bayan arkadaşımızı iki dirhem bir çekirdek görünce mutlu oluruz güzel makyaj yaptıysa hoş giyindiyse onure ederiz biz hemcinslerimizi bakımlı görünce hoşnut olan tabiattayız


Erkeklerdeki bu nefis varken makyaj bir anlam taşımiyor. Bitki hayvan insan hiç farketmiyor onlar nefes alsın yeter kafasını yasiyor. Onlar böyle diye hanımlar kafes içinde yaşayamaz erkeklerin kendilerini düzeltmeleri gerekiyor göz tesetturu olayı erkekler içindir.erkekler kendini duzeltse bizlerde özgür olsak artik diyorum.


Kadınların makyajının ya da görüntüsüne dikkat etmesinin sebebini erkeklere dayatacak kadar saçmalamayın diyceğim ve beni yine kadınlar anlayacak


Kişinin davranışıdır karşı tarafa cesaret veren eger Kadın adabını bilirse erkek bir noktaya kadar cesaret edebilir ve duvara carpar oturur


Ben aynaya bakıp kendimi güzel hoş görünce mutlu oluyorum katılmıyorum size


biri bana bunu anlatabilir mi ?? ben bununla karşılaşsam bildiğin şoka girerim

 • Muhtemel olsalıkla sol taraftaki kanser gecmirmiş olabilir cünkü tüy yapısı zayıflamış bu yüzden baktıgınız ve ne gördügünüz önemli…
 • Makyajıda kamuflaj olarak kullanıyor olabilir..
 • bence ilgisi yok..bildiğin hile
 • Kardeş sen yanlış anlamışsın konumuz makyaj sahtecilik değil 🙂
 • özelimi yazmak istemem lakin bende kanser gecirdim ve aynen bu sekilde kendimi boyuyordum bu yüzden belki abartı seklinde empati kurmuş olabilirim ….
 • işte benimle aynı kafada birini buldumm… bu sahteciliktir min.10 yıldan başlar
 • Geçmiş olsun hanımefendi
 • işin şakasını bir kenara bırakırsak makyajın ölçülü ve kararında olanını tabikide beğeniyor ve destekliyoruz.. kadın bakımlı dahada anlamlıdır
 • Makyaj özünü kaybetmeden yapılmalı boya kazanına düşmüş gibi olmamalı size katılıyorum o kadar cok abartiyorlar ki insanlıktan cıkıyorlar birde agladılar mı aman Allahım gece görsem zebani derim
 • O zaman ne diyoruz makyaj yapalım astar boya badana değil
 • Bu tür resimlerle konu saptiriliyor başka bişey değil.
 • bir bakın bakalım ben kimim bu sayfadaki görevim ne ? hani konuyu saptırmaya niyetli son kişileriz sadece hatırlatmak istedim
 • Çok abartılı iki resim paylaşılmış mevzu bu bundanmi bahsediliyor?
 • siz benim bu resmimden neden rahatsız oldunuz onu pek anlayamadım.. ben konu içinden konu açarımki farklı fikirler oluşsun beyin fırtınası için farklı kanallar açmak yani..peki siz ne yaparsınız ?

Bir insanın aynaya baktığı zaman kendini güzel hissetmesi için makyaj yapması (abartılı olmamak kaydıyla)neden bu kadar size ters geliyor.illa hem cinslerine veya erkeklere güzel çekici görünmek için yapılıyor düşüncesi bana yanlış geliyor.her düşünceye saygılıyım lakin onlar bizim her şeyimiz saf güzellikleri veya makyajlı halleri ile yeter ki içimiz pis olmasın…..


Kadınlar dekoliteyi ve makyajı yine kadınlar için yapar.Yolda dekoliteli ve makyajlı kadına en çok yine kadınlar bakar.Amaç odur zaten ilgi çekmek ve sonra başka kadınlar tarafından beğenilmek , yüceltilmek .(Ah canım çok güzel olmuşsun, ah hayatım çok süpersin ,harika sacların var v.s. )Kadınlar bunları birbirlerinden duymaya bayılırlar.Kadının yaratılışın da var.

 • Doğru severiz biz bakımlı kendiyle barışık hoş hanımları bu yüzden birbirimizi onure ederiz.
 • Katılmıyorum ben bakmam ama sağolsunlar herkes bana bakar hatta sorarım tanışıyor muyuz derim yok der mahcup şekilde ayrilirtr ne zaman dışarı çıksam hemcinslerim beni hiç yalnız bırakmazlar
 • Bazen elinde yüzümde bir şey mi var mı diye hayıflanırım
 • Kadın kendini sevdiği değer verdiği için bakıyor kendine sadece kendi ruhunu beslemek bu böyle olamaz mı

Kodlanmış bilgilerle ilerliyor toplum..makyaj yapmadan temiz ve güzel giyinimli gittiğiniz bir is görüşmesiyle tam tersi boya kutusuna düşmüş halinizle gittiğiniz is görüşmesinde aldığınız tepkiler inanılmaz farklı…ye kürküm ye…ben makyaj yapmıyorum iş görüşmeleri hariç:))inanılmaz rahat ve mutluyum..ihtiyacta duymuyorum..ayrıca ben çoğu bayanın makyaj yapmayı bildiğini düşünmüyorum..kusura bakmayın ama suratinizds papağan patlamış gibi geziyor cogu..böyle bakim olmaz..bu tamamen özgüven meselesi..


Kendileri için makyaj yapıyorlarsa evden hiç çıkmayacakları ve kimseyle görüşmeyecekleri günlerde de makyaj yapıyorlar mı?

 • Keyfim yerinde olduğu müddetçe temizliğim bitince ve yemeğim hazır oldunca duşumu alır makyajımı yapar kahvemi veya çayımı alır el işimi kapar otururum kendime bakmayı seviyorum ama moralim bozuksa yerimden dahi kalkasım gelmez değil ki makyaj
 • Ben yapıyorum evden dışarı cıkmayacaksam da yaparım kimse için degil kendim için yaparım ..
 • Evet trt..Ben sabah uyanır uyanmaz saçımı tarar hafif bir makyaj ve güzelce giyinir öyle kahvaltımda otururum..bu benim yaşam tarzım kimse beni pijamalı sac bas dağınık göremez evimde kendim gibi temiz tertipli olmak zorunda..heran biri gelecek yada bir yere gidecek gibi olmalıyım..
 • Kadının güzel olduğunu bilmeye herkesten önce kendisinin bilmeye ihtiyacı var diye düşünüyorum. Bu onları mutlu ediyor. Erkekse daha çok hedefi elde etmeye odaklı düşündüğünden bunu anlayamıyor. Ne dersiniz hanımlar, tespit doğru mu? Anlamış mıyım?

İnsanoğlu kendi neslini tuketmez. Erkeğin ille bayanla beraber olmasına gerek yok. Tıp aşılama yoluyla da kadını hamile bırakabilir.
Konuya dönelim. İlanlara bakın. Yüzde sekseni bayan sekreter arar. Hemde diksiyonu güzel. Yani adam güzel bayan istiyor sekreter olarak, iş yerinde vazoya konulmuş çiçek gibi görür onu.
İş muracatina geldiği gün nasıl boyalı gelmişse, her gün öyle gelmek mecburiyetinde. Aksi taktirde çiçek solmuş olur. Solan çiçeğin yerine başka çiçek alınır.
Yukarıdaki resimlere gelince ben boyasizi tercih ederim .eğer başka seçeneğim yoksa. Çünkü organiktir. Diğerinin genleriyle oynanmış tadı boyaya karışmış. Boya döküldüğünde hayal kırıklığına uğrarım.


Ya ben kendim için bakımlı olmalıyım.bu benim hayat felsefem .etrafımda kendini bırakmış hemcinslerim yok değil..makyaj derken abartı aramayın bir kalem bir ruj saçı güzel tarama ve ona eşlik eden temiz tertipli kıyafettir…aşırıya kaçanlar yok değil herkes kendini nasıl mutlu görmek istiyorsa o ölçüde süslenir püslenir..


Merak ettim simdi erkekler niye suslenir kim icin..bir kutu joleyi niye surerler en hizli sekilde kel kalmak icin mi…erkeklerde artik makyaj yapiyor kalem cekiyorlar..niye..kim icin..sadece merak ettim..


En büyük problem nerde biliyor musun? Neden sorusunun kendisinde. Kafaya takıp sorulmamalı bile. Biz neden erkekler pantolon giyer diye soruyor muyuz? Sormayın kardeşim takılmayın. Yapıyoruz veya yapmıyoruz bitti gitti.


Kadın Erkek fark etmez saatlerce aynanın önünde zaman geçiriyorsam bu nekadar bakan olursa çıta yükseliyor kendimi beğenmişliğim artıyor demektir artık seçilenden seçene geçtim anlamına gelir kafam güzel oluyor yaniii anlayın


Sabah uyandınız aynaya baktığınız da tıraşınız gelmiş saç sakal karışmış o halde bir yüz yıkayıp mi evden çıkarsınız yoksa?…Kadın da öyle bakım hem erkek hem kadın için gereklidir..kimse için değil kendimiz için bunu yapıyoruz o bu beğensin diye değil ki..temiz ve tertipli olmak niye bu kadar sorun oluyor? Bende kendimde abartıya ,aşırı dekolteye karşıyım..ama yapana da saygı duyarım..eleştiriyi kendime saklarım ..


Bir kadının en iyi dostu bir kadındır, en büyük düşmanı yine bir kadındır.Bir erkeğin en iyi dostu bir erkektir, en büyük düşmanı ıse kadındır.


Sanırım konuyu ikiye ayırmak gerekiyor abartılı iğrenç bir şekilde makyajli İnsan içine çıkanlar ile(hayatta tasvip etmem) sadece güzel hoş görünmek kendini iyi hissetmek için hafif rimel ruj (pekde anlamam 🙂kullananlar. Böylelikle konuda kapanmış olur.yine diyorum yüzünüzü yıkayınız yeter siz ler herhalinizle güzel ve hossunuz.


İçimdeki biriktirdigim doğrular ve yanlışlar ses olarak benle konusuyor doğruyu yanlışı bana anlatıyor kendimi iyi hissedecegim sese kulak veriyorum tşk.


Kadınlar hakkında görüşlerini keskin bi tespitle açıklayan beyler; aynaya bakıp kendinizi çok iyi tanıdınız da kadınları mı çözmeye çalışıyorsunuz. Sen neden traş oluyorsun sık sık, neden kokular sürüyorsun, kaşlarını neden alıyorsun, neden kas yapmaya çalışıyorsun? Çürük elmaların önüne geçip kendini göstermek için mi? Herkesin amacı farklıdır. Kadınlar erkekler için makyaj yapar bilmem ne yapar diye genellemeyin. Kendinizi bu kadar önemsemeyin

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git