Çocuğum ishal halsiz ve iştahsız ne yapmalıyım?

Zennube.com takipçilerinden Emine Hanım aşağıdaki soruyu üyelerimize sormamızı rica etmiş. Bakalım üyelerimiz ne diyecek:

Soru: Kızlar acil yardım ! 3 yaşındaki oğlum önceki gün kusma ve ishalle hastaneye yattı. Tüm tahliller temiz çıktı aşırı su kaybından serum takıldı ilaç verdi doktor eve geldik ishalimiz devam ediyor ve hem halsiz hem iştahsız bir öneriniz var mı ?

KadinlarSitesi.Com Üyelerinin Cevabı:

Seher: Aynı durumu bende yaşadım özel bir hastaneye gittim serum taktılar aynı şekilde devam edince devlet hastanesine götürdüm. İyi ki serum taktırmışım yoksa ciddi sorunlarla karşılaşabilirdik dediler. Verdiği ilaçları kullan 1 haftaya düzelir dedi doktor ayni şekilde 1 haftada düzeldi hemen iyileşmesini beklemeyin 1 haftada anca toparlayacaktır ilaçları saatinde verin yeter.


Hülya: İyileşmesi bir haftayı buluyor.Muz, patates haşlama yoğurt yedirmiştim birde reflor ishal ilacı verdim.


Songül: Bol bol su verin şimdi ishal olduğu için vücudu su kaybediyor geçmiş olsun bir de leblebi yedirin hem midesini rahatlatır hemde ishaline iyi gelir geçmiş olsun.


Gülsüm: Reflor ishali hemen kesiyor.


Emine: Bol bol su verin ilaçlarını da içirin geçer inşallah benimde başımdan geçti geçmiş olsun.


Esra: Yarım çay bardağı suya 2 çay kaşığı kuru hamur mayası koy karıştır içir hiç bir şey kalmaz ilaçtan daha etkili bana dua edersin.


Meryem: Salgın var gerçekten bizde bir hafta önce hastaneye yattık rota virüsünden.


İpek: Salatalık yedirmeye çalış canım su ihtiyacını hemen gideriyor.


Kader: Yoğurdun içine ev yapımı ve ya normal nişasta karıştırın muzda koyun bol su patates haşlama ama mutlaka yoğurdun içinde koyun deneyin.


Yeter: Yarım su bardağı suya bir paket vanilyayı eritip içir anında kesiyor bir yan etkisine yok.


Pelin: Rota virüsü testi yaptırın diğer tahlillerde bu virüs çıkmıyor testi farklı muhakkak isteyin yapılsın bu durumda yemek de yemez zorlamak da olmuyor  bol bol su içirin geçmiş olsun.


Sema: Önce suyu kaynat, sonra soğut bol bol içir doktorun verdiği ilaçları ve eczaneden alacağın tuzlu tozu suyla karıştır içir.


Sena: Limon tuzu yutturmuştum benim oğlumda böyle olmuştu limon tuzu toparlıyor aynı zamanda patates de yedirin ama bir anne için çok zor benim oğlum çok halsiz kalmıştı sürekli uykum var anne diyordu.Bu arada ishali devam ettiği için geç iyileşiyor eğer ki ishal devam ediyorsa onun için bir çay kaşığı türk kahvesi çikolata sarıp almıştı ağzına pesinden hemen su verirseniz yutar ishali için bunu yapmıştım limon tuzu da hem ishalini hem midesini rahatlatmıştı ama benimkine iyi gelmişti sizinkine nasıl gelir bilemem inşallah iyi gelir tekrar geçmiş olsun. Rabbim ya şafi ismiyle şifa versin inşallah.


Burcu: Reflor isal ilacı bire bir suya katınca içmez tozu bir yemek kaşığının içine dokun biraz suyla karıştırın tıpkı antibiyotik kıvamında verin hemen keser geçmiş olsun.


Aslı: Bal 4 damla limon anında kesiyor 1 tatlı kaşığı.


  • Burçin: Doktorunuza sorarak biogaia damla verebilirsiniz. 7 yaşında oğluma ve 4 aylık oğluma doğduklarından beri kullanıyorum. Bağırsak düzenleyici, dayım çocuk doktoru o vermişti. İnşallah faydası olur eczaneden alınıyor, buzdolabında saklanması gerek, bol bol su içirin bir de, acil şifalar.
  • Emine: Sürekli mi kullanıyorsunuz faydaları neler ?
  • Burçin: İshal olduğu zaman, bebeğe 5 Damla, büyüğe 7-8 damla. Çok ağır değilse hemen keser, en geç ertesi günü. Bitkisel zaten, Herkesin mutlaka dolabında bulunması gerek acil durumlar için. Kendi çocuk doktorumuz bile yazdı ben zaten kullanıyorum dedim.

Tuba: Nişasta çok faydalı 1,5 yaşındaki kızıma yoğurdun içine 11 tatlı kaşığı nişasta katıp yedirdim.Sabah akşam 2 kere hemen kesti şükür.


Handan: Bol şu içirmeye çalışın ishal edici şeyler vermeyin. Yayla çorbası haşlanmış patates biraz tuzu fazla kullanırsan yiyeceklerini bol şu içer hem ishali geçer hem su oranı düzelir.


Şerife: Gaitada rota yaptırın..gerekirse özel hastanede…pozitifse yapacak bir şey maalesef yok..5, 7 gün devam eder..kaybettiği sıvıyı yerine koymaya çalışın..kussa bile verin..serum desteği şart…Doktor kontrolsüz hiç bir ilaç vermeyin lütfen…başka bir doktora götürün…


Semiha: En iyi önerim birazcık türk kahvesine 3 ya da4 damla limon sık ve yedir hemen kesiyor bana doktor dedi birde kuru fasulyeyi pirinç kadar döv ilaç gibi yuttur bize iyi geldi inşallah size de iyi gelir Allah yardımcınız olsun.


Gülay: Her çocuğun bünyesi ve yapısı farklı ,şu anda salgın olan rotavirüsü var ,bence doktor değiştir,komşum da böyle şeyler yedirdi içirdi ama çocuğu hastaneye yatırdılar amacım korkutmak değil sakın yanlış anlamayın ama yavrunuza tahmini değil ,bilir kişili bir şeyler verin lütfen acil hastane ve doktor değiştirin yanlış şeyler yapmayın çok geçmiş olsun. Rabbim şifa versin.


Nur: Bizde aynı şikayetlerle doktora gittik rota virüsü çıktı.Gaita testi yaptırın. Maflor şase alın eczaneden.


Şermin: En doğru olan başka bir doktora yönlenin. Allah şifa versin inşallah…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git