Travocort Kremi Pişik Tedavisine İyi Gelir mi Ne İşe Yarar Kullanıcı Yorumları

Pişik, cildin tahriş olması ve kızarmasıyla ortaya çıkan bir durumdur. Genellikle bebeklerde, özellikle bezlenen bölgelerde görülür. Pişik genellikle bezlenen bölgede nem ve sürtünme nedeniyle ortaya çıkar ve bebeklerin cildinde tahrişe neden olabilir. Pişik, bebek bezi kullanımından dolayı nemi, dışkı ve idrarın ciltle temasını içeren bebek bakımı sürecinin bir parçasıdır.

Pişik belirtileri arasında kızarıklık, kabarcıklar, ciltte sıcaklık artışı ve bebeklerde huzursuzluk sayılabilir.

İşte pişik tedavisi için bazı öneriler:

Bez Değişimi: Pişikli bebeklerin bezlerinin sık sık değiştirilmesi gerekir. Islak veya kirli bezler cildi tahriş edebilir.

Temizlik: Bez değiştirmeden önce ve sonra bebeklerin altı ılık su ve yumuşak bir bezle temizlenmelidir. Sabun veya sabun içeren ıslak mendiller, bebeklerin cildini tahriş edebileceğinden, mümkün olduğunca kullanılmamalıdır.

Cilt Kuru Tutma: Bebeğin altının havalandırılması ve kuru tutulması önemlidir. Bezlenen bölgeyi hava alması için ara sıra açık bırakmak faydalı olabilir.

Pişik Kremi veya Losyon: Pişik kremi veya losyonu, bebeklerin cildini korumak ve iyileştirmek için kullanılabilir. Doktorunuzun önerdiği bir ürünü kullanmak önemlidir.

Gevşek Giysiler: Bebeğin altına giydirdiğiniz giysilerin pamuklu ve gevşek olmasına özen gösterin. Sentetik kumaşlar cildi tahriş edebilir.

Diyet: Eğer bebek emziriliyorsa veya katı gıda alıyorsa, anne sütü veya bebek formülünün değiştirilmesi bazen pişiklerin iyileşmesine yardımcı olabilir. Bunu doktorunuzla görüşebilirsiniz.

Pişik, genellikle yukarıdaki tedavi yöntemleriyle hızlı bir şekilde iyileşir. Ancak pişik ciddi ise veya bir haftadan daha uzun süre devam ederse, doktorunuza danışmanız önemlidir.

Soru: Arkadaşlar yeğenim pişik olmuş bu krem nasıl kullanan var mı?

Travocort Kremi Pişik Tedavisine İyi Gelir mi Kullanıcı Yorumları

Fatma: O mantar kremi diye biliyorum.


Seda: Kortizonlu bir krem.


Zeliha: Çok iyi bu krem ama küçük çocuk için ne kadar uygun.


Derya: Evet bununla birlikte bepanthen krem karıştırıp kullanın doktor tavsiyesiyle almıştık biz.


Yüksel: Bu ilaç kortizonlu olmaz çocuğa zeytinyağı sürün daha iyi.


Seda: Eğer mecbur değilseniz zeytinyağı kullansanız.


Betül: Arko krem iyi geliyor pişiğe.


Naile: Pişiğe en iyi gelen krem hemetan ile troys kremi ilk sürünce hemen etkisini görürsünüz ben kullandım. İkisini karıştırıp sürün.


Canan: Alternatifiniz yoksa elinizde kullanın az sürün sıkıntı olmaz.


Elif: Travazol krem yada hakiki zeytinyağı kullanın.


Yeliz: Elinizdeki ve trawazol mantar kremidir ben bebeğime bepanthol kullandım o iyi geliyor artı zeytinyağı ısıtıyor ve sürüyorum çok faydasını gördüm tavsiye ederim.


Şerife: Mantar kremi o canım sürün diyenler nasıl diyorsunuz yaa çocuğa sürülür mü mantar kremi Allah muhafaza bir zararı falan olur.


Emine: Eskilerin kullandığı biz yenilerinde önemsemediği arko krem tek kullanımda bile faydası var en azından kızımda yaşadım halende kullanırım tavsiye ediyorum elinizdeki kortizonlu kremden iyidir.


Arzu: Bizde kullandık çok ağır pişiklerde iyi geliyor yalnız kortizonlu bir krem tekrar başka bir doktora danışın.


Hatice: Pişik için o kullanılmaz ki mantar kremi o cildiye oğluma mantar olunca yazmıştı hemen geçirdi.


Fatma: Ben sürekli on beş lira verip pişik kremi alıyordum şimdi bir buçuk lira verip arkonun yeşil tüp kremini alıyorum hemen geçiyor.


Nazcan: Pişik olmaması için ıslak mendil kullanmayın ben 2 çocuğuma 1 kapaklı kutu ayarladım ılık su doldurup pamukla silerdim hem poposu rahatlıyor hem hijyenik oluyor.


Rahime: Sakın sürmeyin o kremi mantar kremi o siz Hametan pomad var ondan kullanın ben çocuklarımda hep hametan kullandım çok memnun kaldım.


Aylin: Sudocream alın süper bu kortizonlu 3 günden fazla sürmeyin.


Merve: O krem pişik değil mantar kremi travazol ile hametan mavi renk olanı karıştırıp sürün geçer inşallah.


Serpil: Kortizonlu olduğu için dikkat edin sadece problemli yere sürün çünkü ilerideki zamanda o bölgede kıllanma yapıyor.


Semra: Evet kaşıntı ve mantar için kullanılıyor ama çok pişiklerde veriyor. Doktorlar demek ki bizden iyi biliyor ki veriyor.Aynı durumu bende yaşadım kardeşim çabuk geçiriyor bir arkadaşta uyarmış 5 günden fazla kullanma. Rabbim acil şifa versin bebeğinize de pişik çok zor bebeklerde.


Sabriye: Hematom krem çok iyi geliyor sağlık ocağına yazdırıp alıyoruz.


Serpil: Bu durumu oğlumda ağır bir şekilde yaşadım ve doktor tavsiyesiyle de bimin bezini kullanmaya başladım.Pamuk oranı markalara göre yüksek olduğu için çok şükür önüne geçtik bu durumun.


Leman: Benim kızımın pişiğini hiç bir şey geçirmedi soğanı sıkıp suyunu sürdüm o geçirdi kesinlikle deneyin.


Zeynep: Bu krem hakkında bir fikrim yok ama (Trosyd) diye bir krem var ben 6 yıldır kullanıyorum üstüne krem tanımam tavsiye ederim.


Benim kızım kıpkırmızı ciğer gibi olmuştu. Defalarca doktora görürdüm çeşit çeşit kortizonlu pişik kremi kullandım tek çareyi sebamed de buldum şiddetle tavsiye ederim çok geçmiş olsun.


Saadet: Canım zeytin yağı da iyi geliyor biz kızımın tedavisi için uzun süre yattık hastane de antibiyotik tedavisi çok gördük ve hep pişik oluyordu pamuk la sürüyordum iyi geliyordu bir de bal mumu diye krem var oda iyi.


Kadriye: Pişik için en iyi ilaç zeytinyağı dır şifasını hemen gösteriyor 16 aylık kızım var bir defa bile krem kullanmadım.


Fatma: Bence o kremi kullanmayın. Benim 12 yaşındaki kızımın elinde derileri tahriş olmuştu onun için verdi ama sakın fazla sürmeyin bir haftadan fazlada kullanmayın dedi benek için daha sıkıntı bence.


  • Gül: Fotoğraftaki krem mantar kremidir. En iyi pişik iyileştirici bepanthol. 1 sefer sürdüğünüzde iyileştirmediği pişik yok.
  • Nur: Evet mantar için kaşıntıyı alması için verirler bebekler de çok zor oluyor özellikle havalar ısınınca bezin içinde sudocrem kullanıyorum pişik olmaması için oda iyi.

Esin: Ben çocuklarıma arkonun tüpte olan kremini kullanırdım akşam sürerdim sabaha hiç bir şey kalmazdı tavsiye ederim.Biz annelerin tek hatası ıslak mendil kullanmak sadece pamuk ve su pişik olmasını engelliyor.


Yasemin: En güzel zeytin yağı birde yumurta akı benim oğlum da mantar olmuştu iki çeşit merhem verdi.


Nurcan: Benim kızım da ishal olmuştu ishalden dolayı çok pişik oldu ama çok kötü bir pişikti bu kremden vermişti doktor bir iki defa sürdüm hiç bir şey kalmadı kullanabilirsiniz.


Ersin: Pisik muzminleşirse mantara çevirir o dönemde bu kremi doktorlar verir ve ince tabaka halinde bir kaç günden fazla kullanılmamalı.Normal pişiklerde bence kantaron yağı çok etkilidir. Bebeklerinizin taze dokularına kimyasal ilaçlar kullanmamayı tercih etmek en güzelidir.İllaki ilaç kullanmak isterseniz de hametan, bepanthen kremler yeterli gelecektir.Tavsiyem bitkisel yağlardır….


Neslihan: En güzel yöntem margarin oda sıcaklığında yumuşasın ve krem gibi sürün sabaha hiç bir şey kalmaz bez alerji yapmıştı yeğenimi kaç krem denedik hiç faydası olmadı margarini duyunca hemen denemek istedik ve hemen düzeldi pişiğe çok iyi geliyor mutlaka yapın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git