Bionyt Bit Yumurtaları Yani Sirkeler İçin Etkili mi? Kullanıcı Yorumları

Üyelerimizden Ülkü Hanım  aşağıdaki soruyu üyelerimize sormamızı istemiş. Bakalım üyelerimiz ne cevap verecek:

Soru: Bu ilaç bit yumurtaları (sirke) için etkili mi ? 3. sınıfa giden oğlumda sirke buldum saçında eczacı bunu vermiş ya da sizin önereceğiniz başka var mı ?Teşekkürler.

KadinlarSitesi.Com Üyelerinin Cevabı:

 • Olcay: Paranit kesin çözüm tecrübeliyiz.
 • Ülkü: Bu ilaçla bir bilginiz var mı daha önce denediniz mi eczacı bunu vermiş.
 • Olcay: Bunu kullanmadık lakin paranit bu ilacı kullandık faydasını gördük.

 • Arzu: Merhabalar aktardan çam terebentin diye bir ilaç var onu alıp şampuanınıza koyun ben köy okulunda çalışırken malum çok rastlanıyordu öğrencilerime tavsiye ediyordum biti hem gideriyor hem önlüyor önlem amaçlı bende kullanırdım o zamanlar.
 • Ülkü: Kaç yaş çocukları için kullanılabiliyor ?
 • Arzu: Bitkisel olduğu için kullanımında sıkıntı olmuyor yaş açısından.

Hatice: Cam terebentinini bende şampuanıma koyuyorum hiç bitlenmedik sınıf bitlendi bize gelmedi.


Sıla: Çam terebentin yağı koyma sakin . O bir yağ ve saçı besler saçı beslemeyle birlikte saçta olan sirkeleri de besler be bite döndürür ..!! Çocuğunuzun saçında sirke bulursanız sirkeyi sirkeyle çözersiniz. 1 kova suyun içine 1 şişe elma sirkesi koyarsanız sonuç etkili olur ! Haftada 1 uygulama yapacaksınız yaklaşık 1 ay da tamamen kurtulursunuz. ! (Doğru bilgi her zaman iyidir ) .. !


Baran: Bunun hakkında bilgim yok bizde geçenlerde olduk bit box kullandık hiç bir ilaç bir defada bitirmiyor sirkeleri elle temizlemek gerekiyor onun dışında elma sirkesi de iyi geliyor.


 • Hayriye: Aktardan kükürt sabunu alın her duş aldırdığınız da onunla yıkayın.
 • Ülkü: Kükürtlü sabun ne yapıyor nasıl bir etkisi var biraz anlatır mısınız.
 • Hayriye: Benim kızıma okulda bit geçmişti eczaneden pahalı bit ilaçları alıp kullanmamıza rağmen bir süre sonra yine çıkıyordu aktara gittik bit için bitkisel bir ilaç var mı dedik oda kükürt sabununu önerdi. Her duşta vücudunu da saçını da yıkayın dedi doğal zeytinyağı sabununa benziyor. Kullandığınız zaman bit yaklaşmıyor muş ve yumurtalarını kurutuyor muş inşallah sizde kurtulursunuz bit yüzünden çocuklar kaşınmaktan helak oluyor bir faydasını görürsünüz inşallah geçmiş olsun

 • Feride: Bütün ilaçlar boş benim oğluma da geldi aile hekiminin önerisi üzüm sirkesi her yerine sür saçlarının 45 dk beklet tekrar sür bir daha beklet 45 dk sonrasın da normal banyosunu yaptır en sonunda saçını antibit diye bir ilaç var onu sür beş dakika beklet iyice durula çıkar banyodan iki defa uygula bir şey kalmıyor.Hele de pahalı ilaçlar hiç bir işe yaramıyor bit yumurtaları tekrar çıkıyor üzüm sirkesi deneyin pişman olmazsınız.
 • Ülkü: Kaç gün kaç defa üzüm sirkesi yapılıyor anlatır mısınız.
 • Feride: Günde 45 dakika arayla iki defa uygulayın yeterli olacaktır. Bitene kadar uygulayın sirkeyi sürdükten sonra arada bit tarağıyla tarayın kalırsa da ölü yumurtalar kalıyor tek tük onları da elle temizleme şart ama canlı yumurta kalmıyor.

Gülşah: İlaçla yıkayınca gitmiyor tek tek ayıklayacaksın benim kızda da oldu ben hem yıkadım hemde ayıkladım.


Kadriye: Valla ben baş edemedim o kadar bit şampuanı kullandım ama gaz yağı sürdüm iki sefer yok oldu. 6 aydır bit yok saçında.


Yıldız: Paranit biraz pahalı ama tek seferde çözüm.


Öznur: Doğal kolon yağlar var özellikle lavantalısı biti engelliyor.


Fikret: En güzeli ispirto,saça yedirin sonra ince tarakla tarayın, yıkayın bide kalmaz..Annem hep böyle yapardı..


Zeynep: Tütünü ıslatıp suyu ile tarayın yıkadıktan sonra lavanta yağı sürün gelmez doğal yöntemler en iyisi.


Ayşe: Biz daha yeni atlattık bit bit diye bir şampuan ama söyle söyleyeyim şampuan biti öldürüyor da sirkeyi öldürmez şampuanın içinden çıkan sık tarakla dikkatlice sık sık her gün tarayın dikkatli olun çok küçük oluyor sirke bir de elinizde toplu iğne olsun her defasında tarağı toplu iğne ile temizleyin ancak kurtulursunuz. Çarşaflarını tokalarını kıyafetlerini de yıkayın sirke varsa bitte vardır.


Şükran: En iyisi paranit bitleri ve sirkeleri demir tarağı toplayıp temizliyor.


Gülay: Bu bit şampuanlarını olmasa dahil ayda bir kullanmak gerekiyormuş eczacı arkadaşım söylemişti onların kendine has bir kokusu olduğu için gelmezmiş geçen sene yaşadık bizde illet bir şey her halukarda bulundururum evimde ?


Yasemin: Lavanta kokusuna gelmiyorlar. Ensesine ve saçlarına biraz lavanta yağı yada kolonyası sürebilirsiniz.Banyo yaptırırken son durulama suyuna sirkeli su dokun çarşaflarını özellikle yastığını sık sık değiştirin benim kız kardeşimde yıllar önce her sene bit getirirdi. 7. sınıfa kadar ben kına yaktım saçına bir daha hiç bit derdimiz olmadı.


Beyza:Ben her gün bunu sıkıyorum okula giderken çünkü artık aldığımız ilaçların haddi hesabı yoktu bide en iyisi den aldık paranit şampuan yok etmedi bu spreyi saçına sıkıyorum geçmesini önlüyor çok şükür bide sirkeli suyla saçları durulayın. ??


Selma: Doğal yöntemler hem zahmetli hem çocuğu yoruyor ve sonuç bir an gitti sanıyorsun bir iki gün sonra sil baştan bitler meydanda. En etkili ve kesin çözüm paranit. İlaç dışında tarak bir numara.


Neriman: Eskiden daha zordu temizlemek şimdiki gibi değil şimdi bir sürü değişik bit şampuanı var hoş atlamasa olmada daha iyi olur ama okullarda her türlü çocuk mevcut her hafta banyo yapanı da var yapmayanı da var bit sirke genelde temiz saça gelir ben çocukluğumda iyi hatırlıyorum annem gazlarla yıkardı saçımızı sıkı sık taraklarla tarardı saçımızı hiç unutmam eskiden de vardı şimdi de var.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git