3 Yaşındaki Kızım İçin Keçiboynuzu Özü Aldım Faydasını Gören Var mı?

Zennube.Com üyelerinden Mina Hanım’ın bir sorusu var. Bakalım üyelerimiz konuyla ilgili olarak ne cevap verecek:

Soru: Merhaba arkadaşlar bugün eczaneden aldım bir kaç yerde de görmüştüm. Olumlu görüşler vardı. Kızım 3 yaşında ne gibi faydalarını gördünüz? Kullananlardan bilgi alabilir miyim.. Şimdiden teşekkürler.

Zennube.Com Üyelerinin Cevabı:

 • Melek: Ben 1,5  2 aydır kullanıyorum iştah açıyor. Yalnız sabahları aç karnına 1 yemek kaşığı veriniz. Astım bronşit ve öksürüğe de iyi geliyor.
 • Ayşe: Tahta kaşıkla verin lütfen.
 • Melek: Neden tahta kaşık öğrenebilir miyim.
 • Tuğba: Metal kaşık değerse özelliğini kaybediyor eczacı dedi .
 • Ayşe: Metal kaşık etkisini azaltıyor üzerinde de yazıyordu sanırım. Ayrıca bize yanında tahta kaşıkta vermişlerdi.

 • Umut: Bende kullandım bronşiti siliyor düzenli kullanırsanız iştah açıyor.
 • Mina: Kızımda bronşitte var bu arada iyi ki söylediniz teşekkür ederim.

Mehtap: Kronik astım bronşite her gün aç karna 1 kaşık çok iyi geliyor.


Zehra: Bende aldım sekiz aylığız, çok balgam var. İnşallah  atmasına yardım eder öksürüğümüzde var.


Deniz: Kan yapar.


Cansu: Astım bronşit iştah açıcı kan düzenleyici demir kalsiyum hepsi mümkün ben 3 yaşındaki oğlumuza kullandım öksürüğü bile yok ediyor.


 • Ayten: Bir aydır kullanıyorum ama bıldırcın yumurtasıyla karıştırıp veriyorum.Günde iki defa tok karnına akşam sade veriyorum.
 • Cansu: Yanlış veriyorsunuz sabah uyandığında aç karnına verilmeli.

Alev: Kullandım kullanıyorum da her şeye faydası var bir de onun beyaz tahine benzeyeni var onuda kullanmanızı tavsiye ederim.Bir yaşında olan çocuklara da bir çay kaşığından az günde bir sefer verebilirsiniz. Ben kızıma veriyorum bir yaşında ayrıca süte karıştırıp vermeyin.


Seval: Bizde kullandık kızım kış aylarında çok hastalanırdı ,bir yıla yakın zamandır kullanıyoruz .Çok şükür bu kışı rahat geçirdi.


Ervanur: Bende kullandım fiyatı 20 tl ve benim çocuklarım her hafta hasta oluyorlardı bronşiti silindi çok şükür tabi her şey Allah’tan. Kan yapıyor vücut​ direncini artırıyor ve bağışıklık sistemini hızlandırıyor.


Dilek: Bende 2 senedir kullanıyorum. Kış rahat geçiyor bağışıklığı da güçlendiriyor sanırım çünkü bittikten sonra ara verdim hemen hastalığa yenik düştük.


Nurhan: Ben oğluma kullandım.Sadece tahta kaşıkla yedir.Sabah aç karınla iştah açar, kan yapar oğlum yedirince iştahı açılıyordu tavsiye ederim.


Leyla: Bende şu anda kullanıyorum ama biraz tedirginim yani sıra bir de bete glucan diye bir vitamin kullanıyorum.İkisi bir arada zarar verir mi diye korkuyorum sizce kullanmalı mıyım ikisini birlikte.


 • Büşra: Öksürüğü kesiyor, annem kardeşime bir müddet verdi kardeşim topiş oldu, kıyafetler olmuyor artık :)) yani kilo aldırıyor..
 • Nergiz: Büşra hanım benim ikizlerim var 20 aylık onlara kullanabilir miyim ?
 • Büşra: Kardeşim 4 yaşında kullandı Nergiz hanım..Daha küçükler için zararlı olur mu bilemiyorum.

Zeynep: Bende kullanıyorum bende demir eksikliği var bunu tavsiye ettiler.


 • Sibel: 2 yaşındaki çocuklara iyi gelir mi ?
 • Cansu: 1 çay kaşığı sabah kalktığında aç karnına, isterseniz almadan önce eczaneye de danışabilirsiniz. Biz 11 aylıkken almaya başlamıştık çok faydalı.

Çiğdem: Kızlar bende bundan kullanıyorum çook güzel.


Ayşe: Akşam yatmadan önce taze sıkılmış portakal veya mandalina suyuna karıştırıp verirseniz daha faydalı olur.


Haktan: Bende iştah açıcı olduğu için kullanıyorum ama hiç faydasını görmedim.


Özlem: Bende bunları kullanıyorum iştah maşallah süper.


Haktan: Karıştırıp mı veriyorsunuz acaba ?


Derya: Ben hamileyken kullandım kansızlığım vardı.İlaç yetersiz geliyordu kullandım çok faydasını gördüm. Doğum sonrası da devam ettim bebeğime de şurup vermedim onun yerine bunu kullandım hala devam ediyorum memnunum.Pekmezi kullandım kızımda 1’5 yaşında devam ediyorum.


 • Çiçek: Derya Hanım  peki çocuğunuzun kilosu nasıl yani kilo konusunda faydası oluyor mu ?
 • Derya: Ayına göre güzel ideal gidiyor 1’5 yaşında 11’800 boyu da 83 iyi diyor doktorlar.

Sude: Benim üç tane çocuğum var kullanıyorum ve memnunum bayıla bayıla yiyorlar. Benimki karışık baya içinde pekmez karışımı var çok lezzetli.


Nuriye: Bende kışın kullanıyorum hastalıksız atlattık şükür öksürüğe bire bir.


Nezahat: Bende ikinci kavanozu bitirmek üzereyim. 2 çocuğumda kilo aldılar iştahlarını açtı. Memnunum çok sık hasta oluyorlardı iyi geldi tavsiye ederim.


Hatice: 4 yaşından küçük çocuklarda kullanılmıyor. Bende kızıma kullanıyorum faydasını gördüm ama tatlı kaşığıyla veriyorum ..


Arzu: Benimde çok yedimişliğim var 1 şişede demir eksikliğim nedeniyle kendim bitirdim çok faydasını gördük.


Ümmü: 1 yaşından beri keçiboynuzu pekmezi kullanıyorum..Kilo aldırdığını iştah açtığını görmedim..Ama sağlığımız yerinde, binde bir burun tıkanıklığı yaşarız oda geçer..Faydası var muhakkak ama iştah kilo soya çekim oluyor..


Nursah: Oğlum 4 yaşında 2 senedir kullanıyorum her sabah 1 tatlı kaşığı veriyorum.Öksürüğü önlüyor kan yapıyor artı c vitamini var içinde ben çok faydasını gördüm.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git