Çocuğum Çok Zayıf Nasıl Kilo Aldırabilirim Doktor Çocuğuma Zinco Yazdı Nasıl Kullanmalıyım

Soru: Arkadaşlar doktor oğluma (16 yaş)bunu yazdı. Reçeteyi ve prospektüsü atmışım günde yarım ölçek sizce uygun mu? bana az geldi ve bu arada oğlum 1.75 boy 52 kilo çok zayıf nasıl kilo aldırabilirim.

Üyelerin Cevabı:

  • Yasemin: 52 kilo az mı boyu da uzun ne kadar olmalı.
  • Nurten: Tabi ki zayıf hemde çok zayıf 1.75 boyu.
  • Elif: Biz sabah aç içiyoruz ayrıca 2.5 yaşında oğlum yarım ölçekten biraz fazla veriyorum. Devamlı kullanmadık benim oğlum 3 yaşında 13 kg. Kiloyu problem etmiyorum artık yemesini de. Sağlıklı olsunlar da gerisi boş. Hasta iken kullandık çabuk toparlasın diye bir daha vermedim.

Süreyya: 1 75 boya en az 70 olmalı 52 çok az ölçek bana da az geldi canım.


Gülay: Bulantı yapmasa aç içirin.. Ayrıca yarım ölçek az gibi ama doktorunuz daha iyi bilir. Bir de galiba bunda alkolde var tam emin değilim ama etken madde kısmına bir bakın derim.. Varsa içirmeyin..Bu iştah açmaz aslında çinko eksikliğine de kullanılır..özellikle ishal döneminde doktorlar takviye amaçlı yazar bende sırf oğlumun saçları uzasın diye kullanıyordum .


Gül: Çinko eksikliği çok önemlidir. Özellikle ağız yaraları ve çocuklarda saç dökülmesi olarak kendini gösterir. Hatta Türkiye toprakları çinkodan fakir olduğu için ben her yıl 1 şişe veriyorum doktor gözetiminde tabi ki. Mutlaka çinko değerine baktığın çocuklarınızın.


Elife: Doktor sizi tatmin etmek için vermiş bence yaşına göre boyunda kilosu da çok iyi bu ilaç kiloya göre 15 mg 15 kilo çocuk için bir ölçek birde 30 mg liği var zaten onu bile vermemiş çünkü gerek yok.


Hatice: 16,17  yaşında bir çocuk yapmayın ya sağlığına bakın zayıflık hastalık mı kilo alınınca gitmeyen bir hastalık vakti gelince o da kilo alır bırak zayıf kalsın.


Meryem: Benim kızım 5 yaşında gelişim sorunu vardı 2 yıl kullandım.


Lütfiye: 12 yaşındaki kızıma bunun fort olanı var zincofort diye büyük çocuklar için ondan bir ölçek veriyor doktorumuz bu yarım ölçek az bence.


Ebru: Benim kızım 6 yaşında bizde kullandık ama hiç memnun kalmadık kızımda kabızlık ve sürekli karın ağrısı yaptı. Bir hafta hastanelerde gezdik tavsiye etmiyorum.


Eda: Belli bir yaştan sonra boy uzaması durur ondan sonra kilo almaya başlar veya hormonlarla alakalı bir sıkıntı olabilir.


Şenay: Benim oğlumda iştahsız ondan götürdüm tahlillerinde çinko eksikliği çıktı doktor bu şurubu verdi günde yarım ölçek aç oğlum 32 aylık.


Nurcan: Ya benim oğluma da verdi 2 yıl kullandık onunla beraber balık yağı 7 ayda yarim kilo aldı çünkü 7 ayda bir kontrol demişti yani anlayacağın hiç bir faydasını biz görmedik.


Berna: Benim bildiğim bu çocuklara göre oğlum 13 yaşında doktor bunun tabletini vermişti ama düzenli kullanmamıza rağmen bir işe yaramadı 13 yaşında ve 30 kilo.


Merve: Bu şurup kansızlık ve vitamin eksikliği için.


Şenay: Kansızlık ve vitamin eksikliği ile alakası yoktur lütfen yanlış bilgi vermeyelim çinko eksikliği içindir.


Fethiye: Benim oğlum 17 yaşında 55 kg zayıf ne güzel sağlıklı olsun miss filiz gibi maşallah diyelim.


Kader: Bu sadece çinko eksikliği için özellikle ishal olan çocuklarda yazıyor doktor.


Çiğdem: Bunun yanında vitaminde yazsaydı daha iyi oluyor zamanla iştahını açıyor.


Buket: Lütfen dikkatli olun… doktor benim oğluma 12 yaşından küçük çocukların kullanması sakıncalı bir ilaç verdi.. iki gün kullandık.. resmen bitmeyen bir kabus filmi yaşadık…


Arife: En iyisi eczaneye sormanız daha iyi bilgi verirler yanlış anlamayın sakın hani doktora sormadan verilmez ya ondan dedim eczaneye sorun diye.


  • Nur: Selam arkadaşım gayet iyi bence boyu çok güzel ne olur zayıf diye kilo aldırmaya çalışma benim oğlum da kilolu zayıflamaya çalışıyorum keşke oğlumda 52 kilo olsaydı ne güzel incecik.
  • Nurten: Haklısınız benim küçük oğlum 10 yaşında bende onu zayıflatmaya çalışıyorum. Ama büyük oğlum gerçekten çok zayıf inanılmaz bir deri bir kemik.
  • Ayşe: Eskiden benim abim de çok zayıftı, kaburga kemikleri sayılıyordu. Şimdi göbek önden gidiyor. Bırakın boş verin kilo almasın, ileride nasıl olsa kiloları veremeyecek.

Melek: Kan hapı bu doktor bana da yazdı bir tane bile kullanmadım.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git