Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilmeli?

Şık banyo dekorasyon örnekleri

İç dekorasyonda küçük mekanları dekore etmek oldukça zordur. Üstelik büyük şehirle sıkıştırılmış küçük nizamların içinde hapsolunmuş bir düzen içinde yaşanılan düzensizliği bilmem söylememe gerek var mı? İç dekorasyonda beklide en az masraf gerektiren mekan gibi gözükse de en az mutfak ve salon dekorasyonu kadar masraf gerektiren bir mekandır. Ayrıca en az mutfak ve salon kadar kullanılan bir iç mekan olmasından dolayı bence iç mekanda önem gösterilmesi gereken en önemli yerdir. Banyo dekorasyonunda tıpkı mutfak dekorasyon gibi beklide ömrümüzde bir veya iki kere baştan dizayn edebileceğimiz mekandır.Dilerseniz doğru bir banyo dekorasyonu için neler yapmamız gerektiği hakkın da ufak ip uçları verirken şık banyo dekorasyon örneklerini birlikte inceleyelim…Küçük banyoları dizayn ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğini özetleyeceğiz.

farklı banyo tasarımları

-Öncelikle küçük bir banyo için mutlaka açık tonlara da renk tonları kullanılmalıdır. Koyu ve karmaşık renkler ortamı çok daha dar ve kasvetli gösterecektir. Banyo dekorasyonu için seçmiş olduğunuz mobilyaların derinliği de oldukça önemlidir. Örneğin banyo havlu ve bornozlarının katlandığı zaman düzenli bir şekilde konması hem mekanda şık görünüm hem de kullanışlı anlar yaratacaktır. Kısaca banyo dolap derinlikleri kesinlikle 10 cm altında olmamalıdır.

-Ayrıca banyo içinde bulunan boşlukları iyi değerlendirmek oldukça önemlidir, bu boşlukları küçük dolap veya raflar ile doldurarak yada led ışıklı nişler yaparak hem kullanışlı hemde modern bir görünüme sahip olabilirsiniz bayanlar. Lavabonun üstünü tümü ile kaplayan banyo dolabı mobilyası seçimi ile banyonun mekanını olduğundan çok daha büyük göstermeniz mümkün. Dolap renk seçimine gelince tümü ile aynı renk mobilya seçimleri yaparak mekanda şık bir hava katıp ufak renkli aksesuarlarla kontrast yarata bilirsiniz. banyoda ayna seçimi oldukça önemlidir, çünkü aynlar banyo dekorasyonunda derinlik katar ve banyonuzu olduğundan çok daha büyük gösterebilir.

-Zemin döşemesi için seçmiş olduğunuz renk de en az mobilya için seçtiğiniz renkler kadar önemlidir. Benim küçük banyolar için tercihim beyaz karolar yerine kiri az gösterecek açık renk gri karı seçimi olacaktır. Yada mermer görünümlü açık renk fayans seçimi oldukça ideal bir seçim olabilir.Büyük ve hantal görünüşlü duş tekneleri yerine daha kullanışlı ve fonksiyonel bir seçim olan yarım küvetleri tercih etmelisiniz.farklı banyo tasarımları

Özellikle küçük bir banyoda köşe duşa kabinli duş küvetleri mekanda büyük bir alan açacaktır. Rezervuarlı klozet seçimleri ise hem kullanışlı hem de az yer kaplamasından dolayı ilk tercihleriniz arasında yer almalı. Tabi mutfak dekorasyonunda havalandırma ne kadar önemli ise en az banyo dekorasyonunda da havalandırma oldukça önemlidir. Banyoda depolamada alanlarına yazımızın başında değinmiştik. Banyo dolap seçimlerinin yanında kullanışlı ve dekoratif raflar sizlere pratiklık ve görsel bir şıklık kazandıracaktır.

Küçük banyolar için asla yerden yukarı kadar büyük ve hantal dolaplar seçmek yerine duvara monte edilen mobilya ve raflar tercih etmenizde oldukça önemlidir. Duvarlarda farklı bir etki yaratmak için ise size önerim son yılların trendi sticker modelleri. Üstelik sadece duvarlarda değil klozetlerde de oldukça farklı bir etki yaratan sticker tasarımlarını internet satış sitelerinden kolaylıkla bulabilirsiniz.. Son olarak küçük aksesuar tasarımları ile örneğin renkli kokulu mumlar, misafirler için renkli küçük havlular ve küçük dekoratif taşlar mekanda şık bir aksesuar seçimi olabilir. Küçük banyolarda muhteşem etkiler için mutlaka sitemizi takip edin kolay gelsin….

11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 8.936 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git