Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Evde Gebelik Testi Nasıl Yapılır?:

Tüm bunları yapmak çok fazla bir iş gibi görünüyorsa, rahatlayın. Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin daha kolay bir yolu, evde uygulanabilen gebelik testi yapmaktır. Bu kullanıcı dostu testler, tüm eczanelerde bulunmaktadır. Bu testlerin işlevi, idrardaki”Human Koryonik Gona-dotropin” yani gebeliğe bağlı HCG hormonunun seviyesini tespit etmektir.

Testi yapmak çok kolaydır. Genelde ya idrarınızı yaptığınız sırada test çubuğunu idrara tutmanız, ya da daha önceden bir kaba yaptığınız idrara test çubuğunu batırmanız gerekir. Çubuğun üzerindeki sonuç penceresi bir kontrol çizgisi (testin işlevini gördüğünü belirtmek için) ve test sonucunu gösterecektir. Çoğu test sonucu bir çizgi olarak belirir, ek olarak işaret veya renk değişimi olur. Bunun için ambalajını kontrol edin.
Evde uygulanan gebelik testlerinin genel olarak doğru sonuç verdiği düşünülür ama yine de en doğru sonucu aldığınıza emin olmak için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey şunlardır: HCG miktarı zamanla arttığı için gebeliğin ilk safhalarında HCG seviyesi her iki üç evde gebelik testigünde bir ikiye katlanır-testi yapmak üzere geciken âdetin üzerinden bir hafta geçmesini bekleyin. Bu size daha güvenilir bir sonuç verecektir. Eğer bu kadar uzun süre bekleyemeyecekseniz, bir hafta sonra ikinci bir test yapmayı hesaba katın. Testi sabah, idrarınızın en az seyreltilmiş olduğu zaman yapın. Pozitif sonuçlann negatif sonuçlara oranla doğru çıkması daha muhtemeldir. Testin içinden çıkan kullanma talimatına harfiyen uyun.

Kan testleri Evde uygulanan gebelik testiniz pozitif çıktıysa, doktorunuzla iletişime geçin. Bazı durumlarda doktorunuz evde uygulanan testlere oranla HCG seviyesini daha hassas ölçen kan testiyle sonuçlan doğrulamak isteyebilir veya hiç kan testi yapmadan doğum öncesi ilk randevunuzu verebilir. Her iki durumda da, şenlik başlıyor!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git