Mutlu çiftlerin sırları!

 

Son yıllarda evliliklerin büyük bir kısmının boşanma ile sonuçlanması oldukça üzücü ne dersiniz bayanlar? Hatta uzun yıllar sürdürülen evliliklerin bu mutluluklarını nasıl da yıllarca devam ettirdiği büyük bir sır. Mutlu bir evlilik için emek şart günümüz evliliklerinin en önemli sorunu  şu ki  çiftlerin evlendim, artık eşime ekstra ilgi göstermek, kendimi beğendirmek gibi dertlerim kalmadı o artık benim! düşüncesine sahip olmasıdır.Sanırım bir çok evli çiftin yaptığı hata bu , kısaca yüzükler takıldı artık ekstra bir çaba harcamama gerek yok…..Bugün sizler için mutlu evlikler ve çiftlerin özel sırlarını araştırıp kısa ve bilgilendirici bir yazı hazırladım . Umarım tüm evli çiftlere yararlı olur ve evliklerini bir ömür sürdürmelerine yardımcı olur…

Uzun evlilik sırlarıÖncelikle mutlu çiftler sürekli iletişim haline olup kendilerini her geçen gün geliştirir. İletişim uzmanları evliliklerin uzun süre zarfında monoton bir hal alabileceğinden dolayı bu monotonluğu romantizme çevirmek konusunda oldukça ısrarlı . Örneğin eşinize ufak ve şaşırtıcı sürprizler yapabilirsiniz. Eşiniz işe giderken ceketinin cebine ufak bir not kağıdı yazarak işyerinde onu şaşırtabilirsiniz. Tabi ki notta akşam alacaklarının listesi değil , onu ne kadar sevdiğinizi hissettirecek cümleler kurabilirsiniz. Emin olun bu ufak sürprizler eşinizi etkileyecek ve ilişkinize hareket katacaktır.

Kısaca eşlerin birbirine yaptığı jestlerin ufak ve basit olması değil, ilişkinizi nasıl etkilediğidir. Bazen çok pahalı bir hediyede kimsenin düşünemediği ufak bir sürpriz çok daha etkili olabilir bayanlar… Tabi ki bu incelikleri anlayabilecek bir kapasitede biri şart ne dersiniz?

Mutluluk oyunlarıAyrıca yapılan araştırmalarda çiftler arasında ki cinsellik dışında ki fiziksel yakınlaşama çiftler arasında ki iletişimi kuvvetlendirecektir. Ansızın bir sarılma, nedensiz öpücükler size basit gibi görünse de emin olun eşinizi hem şaşırtacak hem de mutlu edecektir. Evli ciltlerin bir miktar bencil olmaları gayet doğaldır ama emin olun mutlu bir evlilikte ilgisizliğe asla yer yoktur. Ayrıca uzun süren evliliklerde çiftlerin birbirlerini anlamaları ve paylaşımların oldukça önemli olup, özellikle sır saklamak konusunda ketun olmaları oldukça önemlidir.
Bir çok çiftin kavgalardan şikayetçi olduğuna eminim ama unutmayın ki düzeyli ve seviyeli tartışmalar aslında çiftlerin çözüm arayışıdır diye düşünüyorum.

Mutlu ilişki sırlarıTabi birde mutlu bir ilişki için kesinlikle yapmamanız gerekenler var ki bunları sizler için sıralamak gerekirse ..
-Beğenmemem ve sürekli eleştirme…
-Hani derler ya saygı uzun bir evliliğin en temel noktası saygı duymamada en yıkıcı öğelerden biri..
– Huysuzluk bir diğer öğe olup bence emin olun katlanılmaz bir ilişki sorunudur.
-Agresiflik ve saldırganlık…
Yaşanılmış ve yaşanılması olağan olumsuzluklar her ne kadar ilişkinizi yıpratsa da aşılması imkansız değildir. Her şey unutulabilir ama paha biçilmez anılar ve paylaşımlar asla unutulmaz diye düşünüyorum…

Fakat şunuda ısrarla belirtmeliyim ki çiflerden birnin çabası sağlıklı bir ilişkiyi sürdürmeye yetmeye bilir, eşinizle birlikte gösterilen  çaba  mutlu bir evliliğin olmazsa olmazıdır.

Son olarak sevgi emektir ve ne kadar emek verirseniz o kadar değerlisinizdir… Sevdiklerinizi kaybetmeden değerini bilin ve çaba gösterin diyerek mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git