Aldatılan Kadın Ne Hisseder?

İhanet ve kadın pisikolojisiAldatma nedir sorusunun genel geçer bir cevabı yok, zira tek bir tür aldatmadan bahsetmek mümkün değil. İnsanın güvenini kaybetmeye başladığı andan, yatağa girmiş en bayağı, en çıplak ve görülebilir somut bir gerçek halini alıncaya kadar aldatmanın her boyutu ,her çerçevesi, insan onuruna, insan haysiyetine indirilmiş korkunç bir darbedir. Siz bir insanın güvenini boşa çıkararak onun yalnızca bir kişiye değil topyekun insanlığa olan saygı ve sevgisini de temelinden zedelemiş, sarsmış oluyorsunuz… Arkanızda bıraktığınız enkazdan hiç yara almadan sapa sağlam çıkmak, ne yazık ki her zaman mümkün olmuyor. Kalbinde kocaman bir boşluk, kafasında bir sürü zehirli soru işareti, kanadı kopmuş sinek gibi, boşluklarını dolduramayan, yerini bulmakta zorluk çeken, yarım bir insan bırakıyorsunuz arkanızda. Ona arabayla çarparak kolunu bacağını kırsanız bu kadar incinmiş olmayacaktı ve bir zaman sonra bu gerçekle yaşamaya alışacaktı; ama aldatılmak, insanın ruhunu sakat bırakmaktır, düşlerini parçalamak, geleceğini felç etmektir..

Aldatılmak nasıl anlaşılır

Ruh bir defa yara aldı mı onu eski haline getirmek ,inanın bana bedeni iyileştirmekten çok daha uzun ve zorlu bir mücadeleyi,çabayı gerektiriyor ki genellikle aldatanlar ileriye baktıkları için gerilerinde ne bıraktıklarını göremiyorlar. Oysa arkasına dönüp bir defalığına ben ne yaptım diye bakacak olsalar ,ayıplarını yüklenseler, suçlarını olgunluk edip kabullenseler, hatalarını telafi etmenin, kendilerini affettirmenin bir imkanı, ihtimali doğar mı şüphelerim var ; fakat bir ümit mağdur, katili ile yüzleşme imkanına kavuşacağı için,kendini bu derece değersiz ve pişman hissetmeyecektir..olmadıysa olmadı deme şansını elde edecektir..

Her şeyden önce aldatmak bir sonuç! bunu görmemiz gerekiyor..insanlar zevk için aldattıkları gibi intikam içinde aldatabilirler. Bedenleriyle aldattıkları gibi duygu ve düşünceleriyle de aldatırlar, yani aldatma hadisesi buz dağının görünen yüzü. insanların yüzleşmekten özellikle kaçındığı bu sancılı problemin en temeline indiğimiz zaman göreceğimiz şey, derin mi derin bir güvensizlik çukuruyla birlikte,güvensizliğin imkansız hale dönüştürdüğü iletişimsizlik problemidir.Tabi eşlerin üzerine gitmek, çözüm aramak, çare yaratmak, cevaplamak yerine korkunç bir umursamazlıkla görmezden geldiği. tehir edile edile gordion kördüğümüne dönmüş bir yığın gündelik sıkıntıda cabası. Eşler eskisi kadar birbirine vakit ayıramadıklarında tabiatıyla paylaşımları da azalıyor ve bunun sonucunda aynı yatağı, aynı evi paylaşan iki yabancı haline geliyorlar.Birbirini dinlemeyen ,dinlemeye tahammülü olmayan, anlaşamayacaklarına şartlanmış iki yılgın insan.Evlilik sadece bir yüzüğe bir imzaya indirgeniyor. Hiçbir yalan sonsuza dek süremez, hayatın birbirinden uzaklaştırdığı eşler yalnızlığın ‘insan üstü” bir duygu olduğunu anlamaya başladıklarında çareyi başka kollarda,başka kalplerde ve yataklarda aramaya başlıyorlar.bunun bir hata olduğunu keşfettikleri zaman ise iş işten çoktan geçmiş oluyor.

İhanete-uğrayan-aldatılan-kadın-ne-yapmalı-300x242

Bir kadın aldatıldığını nasıl analar?
Bir kadının aldatıldığını anlamasını somut cümlelere dökmek oldukça zor, ilk olarak kadın aldatıldığını mutlaka hisseder bu doğanın onlara vermiş olduğu en büyük güç olsa da, maalesef ki kadınlar çoğu zaman sezgilerine inanmaz, yada bir çok kadının yaptığı gibi kendini kandırmaya ve inanmama yoluna gider. Ama illa bir sıralama istiyorsanız aldatıldığınızı nasıl anlayacağınızla ilgili ufak bir araştırma yaptım, bakalım sonuçlar neymiş.

– Eşiniz veya partneriniz içinde bulunduğu kötü duyguyu bastırmak için mutlaka size olduğundan çok daha iyi veya çok daha ilgili görünebilir.( örneğin nedensiz yere alınan hediyeler)
– Sizi bir gün mutlaka bırakmayı düşündüğü için tepkinizi öğrenmeye çalışır.
– İletişimi keser veya azaltır, duygularında ani mutluluk ani öfke gibi değişimler oluşur.
-Kendine aşırı bakım uygular veya imajında değişimler olur.
-Genellikle eve geç gelmelerin başlandığı söylense de bence bu tartışılır bir gözlem.
– Kadınların en çok şüphelendiği konu olan telefon görüşmelerinin ve mesaj kutusunun boş olmasıdır ki bence bu oldukça önemli bir ip ucudur.
– Aldatma konusundan bence en önemli detay sizin eşinizde gördüğünüz değişimlerden çok eşinizin dışarıda ki bir kişinin gözünden görünüşüdür ki bu her zaman işe yarar.
Aslına bakarsanız bu örnekler saymakla bitmez bayanlar onun için aldatan aldanır diyerek her zaman arkanıza değil, önünüze bakın ve kendinize güvenin dileği ile hoşçakalın…..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git