Elimde Egzama Var Giderek Büyüyor Nasıl Tedavi Olabilirim

Zennube üyelerinden Semra Hanım  aşağıdaki soruyu üyelerimize sormamızı istemiş. Bakalım üyelerimiz ne cevap verecek:

Soru: Selamın aleyküm arkadaşlar. Fikirlerinize ihtiyacım var.Elimin üstünde egzama vardı. Küçüktü fakat giderek büyüdü.Hamilelik dolayısıyla kortizonlu krem kullanamıyorum.Üstesinden nasıl gelebilirim bu durumla karşılaşan arkadaşlar var mı ? gittikçe yayılıyor.

Üyelerin Cevabı:

Merve: Çörek otu yağı kullanabilirsiniz.


 • Hediye: Ersag temizlik ürünleri var onları kullanırsanız geçer benimde vardı şimdi geçti.
 • Semra: Hamileyken olduğundan fazla hızlı yayılırmış o yüzden engel olamıyorum.Bu dediğiniz nasıl bir üründür anlayamadım.
 • Hediye: Kimyasal madde içermez helal sertifikalı temizlik ürünleri.
 • Ayşegül: Bende yaklaşık 15 senedir var geçmiyor geçmiyor Ersağ benimkileri azdırdı daha çok üzgünüm ama hamileyken artmaz azalır benim hiç kalmamıştı bile çünkü bebek kök hücre salgılayarak annedeki bütün hastalıkları tedavi ediyormuş hamilelik boyunca bende yeni doğum yaptım hemen başladılar egzamalar hamileyken öyle yok oldular ki galiba artık çıkmayacak dedim ama maalesef.
 • Semra: Demek ki herkeste aynı olmuyor.Maalesef bende hamilelikte çoğaldı sorduğumda çoğalır dedi. Araştırdım genelde de hamilelikte çoğalıyormuş. Allah bağışlasın bebeğinizi sağlıkla büyütün.Tedavisi bulunamamış zaten de azalsa gene iyi çünkü artık çok rahatsız ediyor dayanamıyorum. Rabbim şifa versin cümlemize inşallah.

 • Burçin: Bunun kuluçka süresi varmış bende 7 yıl sürdü. Sürekli kaşıntı yanma çatlama kanama denemediği bir şey kalmadı bu alerjik bir rahatsızlık kolonyadan uzak dur bulaşık deterjanından kısaca temizlik ürünlerine temas etmeyi eldiven kullanın.
 • Semra: Evet bunun bir tedavisi de yokmuş zaten ve hamilelik nedeniyle birden çoğalmaya başladı.Elimin üstünde kortizonlu krem vardı o iyi geliyordu fakat hamilelikte kullanılmayacak dedi doktor.

Ayşe: Sirke sürebilirsin mikrobu kırar kaşıntıyı alır. Yarım litre kaynayan suyun içine 1 avuç beyaz dut kurusu atın 5 dk. Kaynatın az ılındıktan sonra dayanabildiğiniz kadar sıcakken elinizi içine sokup en az 5-6 dk. Bekletin. Eskisinden daha pürüzsüz olur. Ve arada elleriniz kötü olmadan yaparsanız tamamen geçer kurtulursunuz. İbrahim Saraçoğlu’nun sayfasında vardır bakabilirsiniz.


Gonca: Benim de diz kapağımda vardı kaşınıyordu herhalde elimi gözüme sürdüm oraya da geçti. Her doktor ayrı bir krem veriyor geçer gibi oluyor tekrar başlıyor. Crebros diye bir hap var o iyi geliyordu doktora danış istersen.


 • Songül: Karbonatlı suya sokun elinizi biraz dursun her gün yapın bakın nasıl geçecek.
 • Semra: Normal suya mı yani sıcak kaynamış değil değil mi inşallah ya Allah razı olsun.
 • Songül: Normal su canım bir tatlı kaşığı koy suyun içine elini sok bir beş dakika tut.

Deniz: Bir çay kaşığı sarımsak yağı bir tatlı kaşığı çörek otu yayı karıştır ellerine sür içten olarak ısırgan otu yenmelidir.


 • Yağmur: Kaşımamaya gayret et bir de orijinal vazelin satılıyor eczanelerde renksiz ve kokusuz her gün onu sür nemli kaldıkça büyümüyor ve kaşınmıyor.. geçmiş olsun.
 • Semra: Bunu her gün yapıyorum ama faydası olmadı sanırım hamilelikten kaynaklanıyor şimdi öbür elime de geçti gayret ediyorum ama bir bakıyorum kendimi kaşırken buluyorum.

Hümeyra: Süresi var Kuran-ı Kerimde EM EBRAMU EMRAN FEINNE MUBRIMUN.


Kadriye: Aloevera kremini kullan tek ve kesin çözüm bulamazsan çiçeğini al azıcık azıcık kopar yaraya yanığa her türlü rahatsızlığa iyi geliyor bende çok çektim artık kan geliyordu benim elimden.


 • Hayriye: Geçmiş olsun öncelikle. Farmasi de kremler var bitkisel kremler var. Sedef egzama için. Hamileler rahatlıkla kullanabilir.
 • Semra: Hımm bitkisini bulurum kremini de alırım inşallah faydası oldu mu sizde.
 • Hayriye: Evet yüzünüze de sürün kırışık için.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git