Doğru Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır

Bayanların en çok zaman harcadıkları yer kuşkusuz mutfaktır. Sonbaharın kasvetli havasını soluduğumuz bu günlerin kışa bağlanacağını düşünürsek bu alanı daha çekici bir hale getirmek için neler yapabileceğimizden bahsedeceğiz bugün. Öncelikle anlatmak istediğimiz konu, dolap çekmece gibi kolay değiştiremeyeceğimiz ürünlerimizi ahşap tonlarında seçmenizdir. Zira her rengin bir modası olduğunu düşünürsek bugün alacağınız örneğin kırmızı lake bir dolap seneye demode olabilir. Kimse böyle bir durumla karşılaşmak istemez, dolayısı ise taşımaz dolaplarınızın rengini klasik seçmenizde her zaman fayda var. Bunun dışında istediğiniz yere istediğiniz değişikliği kolaylıkla yapabilirsiniz Hadi şimdi değişim detaylarından bahsedelim.

mutfak dekorasyonuMutfak Duvarları Ne Renk Olmalı ?

Eğer mutfaklarınız fayans değilse üzerinde oynama yapabileceğiniz şahane bir malzemeniz var demektir. Tavsiye edilen renkler pembe, lila tonlarıyla birlikte beyaz gibi pastel ve canlı renklerden oluşmaktadır. Bu renklerle mutfağınız daha canlı, renkli ve neşeli olacaktır, eğer fayans kullanıyorsanız veya kullanmayı düşünüyorsanız beyazı tercih etmenizi öneririz. Duvar kağıdında renk seçimleri yine aynıdır, girince içinizin açılacağı bir renk ile tamamlayıp her yıl farklı ancak canlı bir renk tercih edebilirsiniz. Bunun dışında özellikle mutfak önlükleri önem taşıyor. İsterseniz mutfak malzemeleri satan mağazalardan çılgın tasarımlı ürünler alabilirsiniz, veya çocuğunuzla birlikte yaratıcı bir model ortaya çıkarmanız da mümkün. Üzerinizi temiz tutacağı gibi çok da şık bir aksesuardır.

Mutfaklarda Kullanılabilecek Aksesuarlar Nelerdir ?

Büyük cam kavanozları edinerek işe başlayabilirsiniz içine çeşitle sebzeler doldurup üzerine su ilave ettiğiniz zaman daha uzun ömürlü olacakları gibi şık bir dekor da yapabilirsiniz. Bunun dışında minik yapay çiçekler kullanabilirsiniz masa üstünde veya cam kenarında çok şık duracaklardır. Bir başka çözüm yolu ise aldığınız maydanoz veya dere otunu su dolu bir bardağın içine koyup görsel olarak şıklık yaratabileceğiniz gibi sebzenizin daha uzun ömürlü olmasını da sağlayabilirsiniz. Son olarak ise özellikle yırtılmış veya eskimiş havlularınızı el bezi olarak değerlendimeniz geri dönüşüme de ayrıca katkıda bulunacaktır.Buzdolabınızın üzerini minik sevimli magnetlerle süslemeniz de dekorasyon için parlak fikirlerden sadece biridir. Görüşmek üzere hoşça kalın…

24 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 7.530 kez görüntülendi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git