Dondurma Külahında Kremalı Kek

Pek çok konuda yepyeni fikirler, tarifler ve modeller ile sizlerle en iyi paylaşımları yapmak için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz sevgili hanımlar. Bir önceki saçaklı örgü bere modeli yazımızdan sonra şimdi de özellikle yine çocukların bayılacakları yepyeni bir sunum örneği ile birlikte olacağız. Bu defa belki bu paylaşım kış mevsiminde dondurma diye tutturan çocuklarınıza iyi bir alternatif sağlayacak bir tarif. Yapılışı çok kolay ve içindeki kekten tutun da kreması ile külahı ile çok cazip bir sunum. Seveceğinize ve sık sık yapmak isteyeceğinize eminim.

Şimdiden hepinize kolay gelsin…

Dondurma Külahı İçinde Kremalı Kek

Malzemeler :

Malzeme olarak 12 adet dondurma külahı, sevdiğiniz bir kek karışımı, hazır ya da evde yapılmış pasta kreması ve pasta şekerlemeleri kullanacağız.

Yapılışı :

  • 12’li bir müffin kalıbına alümünyum folyo kaplayıp, külahları, her bir müffin boşluğuna dik duracak şekilde yerleştirin. Ya da görselde olduğu gibi bir alüminyum servis tepsisini ters çevirip arka yüzüne 12 adet delik açın ve külahları bu deliklere yerleştirin.

Dondurma Külahı İçinde Kremalı Kek

  • Külahların her birine bir sıkma torbası ile ya da kaşıkla sevdiğiniz kek karışımını tepeleme olmayacak şekilde doldurun.

Dondurma Külahı İçinde Kremalı Kek

  • 180 derecede önceden ısıtılmış fırında kek kabarıp pişene kadar bekleyin ve çıkarıp soğumaya bırakın.

Dondurma Külahı İçinde Kremalı Kek

  • Soğuyan keklerin her birinin üzerine krema sıkın.

Dondurma Külahı İçinde Kremalı Kek

  • Son olarak pasta şekerlemeleri ile süslediğiniz külah içinde kremalı kekiniz servise hazır hale gelmiş olacak…

Dondurma Külahı İçinde Kremalı Kek

Ayrıntılı anlatım için videoyu izleyiniz.

Afiyet olsun…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git