A-ferin Plus kaç yaş üstü kullanabilir

Soru: Kızlar bunu kaç yaş üstü kullanabiliyor ? 6 yaş ve üstü diyor reçetede ama çoğu kişi de duydum ben kullanıyor.

KadinlarSitesi.Com Üyelerinin Cevabı:

Nükhet: Ben kullanıyorum 4 yaşında oğluma.


Arzu: 2 yaşında oğluma kullanıyorum. Yarım ölçek.


Hatice: Benim iki yaş ve 4 buçuk yaşında çocuklarım var ikisine de veriyorum​.


Zehra: Ben bunu araştırdım arkadaş. Aferin alırken özellikle çocuğun yaşını belirtin..bir kaç tane var daha küçük yaş çocuklar için 2.3.4 olanları alın. .Eczane elinde olmadığı için bunu veriyor.


Neşe: Benim kızım da 4 yaşındaydı verdiklerinde çok uyku yaptı bir kaç kez verdim sonra bıraktım kullanmayı.


Duygu: Benim oğlum 4 yaşında yarım ölçek veriyorum doktorumuz yazıyor. Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta dolven kullanırken bu ilacı kullanmamalısınız. Doktorumuz öyle anlattı dolvenin içeriğinde olan parasetamol ve türevi maddeler bu ilaçta da mevcut beraber kullanıldığı takdirde taşikardi olabilir çocuk komaya girebilir. Ama düzgün biçimde kullanıldığında faydalı bir ilaç sıkıntı yaşamazsınız faydasını görürsünüz demişti. Ben kullanıyorum sıkıntı yaşamadım çok şükür.


Nurgül: Bizim doktor sonu fenle ile biten ağrı kesicilerin kullanmayın dedi Parol yada calpol daha iyiymiş.


Yasemin: Ağrı kesici etkisi var ya o yüzden beraber verilmez.


Zehra: Özellikle araştırdım daha küçük çocuklar için olanı var ..reçetesini okumadan almayın. .Doktor yazıp veriyor ama ben biraz daha itina gösteriyorum aman dikkat ..!!


  • Betül: Oğlum 14 aylık bir çay kaşığı verdim bir sorun olmaz herhalde hem grip olmuş hem kök dişler geliyor yavrum helak oldu bronşitimizde var havada veriyoruz.
  • Esin: Diş çıkarma döneminde çocuklar enfeksiyonlara çok yatkın olur, ben kızımın bebekliğinden beri kullanıyorum aferini doktor vermişti o zaman da şu an 7 yaşında hala kullanıyoruz, bol sıvı ver ve burnu açık olsun tıkanmasın.

Yasemin: Pediyatrik şurup genelde küçük yaş gurubuna verilir.


Betül: İnşallah canım peditus veriyordum çok acı midesi bulanıyor iştahı gidiyor bunu sevdi en azından o gurup çıkarmıyor.


Gülay: Çoğu soğuk algınlıkları 6 yaş dan önce kullanılmıyor aslında ama doktor yazıyor yalnız dikkat edin bacı çocuklarda titreme falan yapı nöbet geçirmelerine sebep oluyor..Bir yakınımda tanık oldum çocuk hala daha bu tür ilaçlar kullanamıyor içinde kafein tarzı bir şey var..psödoefedrin  dedikleri madde dokunuyor.


Ayşe: Ben kullanmıyorum doktorum parol önerdi ve yanlış hatırlamıyorsam içinde alkol yazıyor kontrol edin. Önemli olmadıkça ilaç kullanmıyorum propolisin antibiyotik etkisi var masaj kremi soğuk algınlığına iyi geliyor. 


Sevilcan: Bizim doktorumuz afetini ne çocukta nede yetişkinde kullanmayın önermiyorum dedi ben o yüzden hiç kullanmıyorum iyi araştırın derim geçmiş olsun çocuklarımız keşke hastalanmasa ..


Nurcan: Benim oğlumda havale geçirmişti ateşli içindeki bir madde bir şey varmış tetikler demişti yasak bize kullanmıyorum.


Şerife: Aferin 2 çeşit a plus yazan 6 yaş üstü sadece aferin yazan 6 yaş altı diye biliyorum.


Sevinç: İçinde ateş düşürücü özelliği de var herhangi bir ateş düşürücü şurupla aynı anda vermeyin.


Azize: Doktor çocukların kilosuna göre veriyor en basitini dahi doktor yazmadan kullanmayın ileride böbrek hastası olur maazallah.


Berna: Doktor bize de verdi 2 gün kullandım kestim kızımda uyku ve halsizlik yaptı.


Lütfiye: Bende bu ilacı doktor reçetesiyle aldım içeriğini okudum evet yas sınırı 6 yaş üstü oğluma hiç vermeden tekrardan gittim doktorumuza sordum. Hiç bir sakıncası yok reçetelerde bir çok ilaçta yas sınırı artırıldı ama bunun sebebi küçükler kullanamaz diye değilmiş başka bir şey den dolayı demişti bana doktor ne söylediğini şu an hatırlayamıyorum. Hiç şüpheniz olmadan verebilirsiniz.?


  • Elif: Peditus en iyisi. Benimde bebeğim var grip olunca sadece peditus kullanıyorum. Öksürüğe de gribe de ağrıya da iyi geliyor. Tavsiye ederim. Geçmiş olsun.
  • Halide: Peditus geniz akıntisı için diye veriyordu benim kızıma doktor.Geniz eti ameliyat olana kadar bunu verin demişti. Gribe iyi geldiğini bilmiyordum.
  • Elif: Bilmiyorum bize de grip için yazmıştı gerçekten de memnun kaldım. Öksürüğü de kesti. Ayrı ayrı ilaç kullanmaya gerek kalmadı.Hepsine iyi geliyor. Ben peditustan şaşmıyorum

Aycan: Kantarin de çok güzel iyi geliyor çocuklara hem küçük hem büyük içiyor.


Nisa: Benim oğlumda da vardı hiç bir ilaç yardım etmedi. Sonra anneme söyledim annem bana uyguladığın yöntemi hatırlattı. Boğazıma çorabın içine tuz koyup tavada ısıtıp tülbentin içine koyup koyuyordu. Onu ben 3 kere yaptım oğluma 5 gün durmadan öksüren çocuk elimle almışım gibi kesildi. Boğazı terledi üstünü değiştirdim azaldı 3 kere yaptım bir de gece ye yaptım. Dikkat edin önce kendi boğazınıza koyun yakmasın. Öylece geçti. Bende çok çektim. Ama bu tuz sayesinde geçti. Hem doğal. Hem çok faydalı. Peditus bizde içtik ama en iyi yolu tuz. Boğaz terleyince geçiyor. Ama boğazında fazla tutmayın sadece tuzun sıcağını alsın. Serinleyince alın.Bir de boğazlı bir şey giydirin 1 gün tuzu uyguladıktan sonra. Boğazı da terli kalmasın. İstemedi oğlum korktu önce ama bende sardım bak bende de var dedim öylece gezdi 15, 20 dk. Sonra aldım öğlene koydum öğlen terledi. Hemen değiştirdim üstünü. Öğlende kesilmişti öksürüğü. ,geceye bir daha yaptım ertesi gün bir daha öksürmedi.


Dilek: Çocukta ateş varsa havale geçirmesine neden olabilir.Bu nedenle benim oğluma doktoru yasakladı.Ama ateşi yoksa hafif burun akıntısı varsa kullanmasa daha iyi olur bence.Kendisi yenebilir.Aynen doktorun dediği buydu oğlum için.Soğuk algınlığı ilaçlarının hepsi 6 yaş altındaki çocuklarda havaleyi tetikliyor. Bu nedenle çok dikkatli kullanılması gerekiyor. Çok mecbur kalmadıkça da kullanılmamalı aslında.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git